logo itpoint.cz

VOLNÝ při startu 2. fáze registrace evropských domén opět zabodoval

Ve středu 7. února 2006 úderem 11. hodiny SEČ zahájil centrální evropský registr EURid druhou fázi registrací domén s koncovkou .EU. Odstartoval tím boj 900 registrátorů z celé Evropy o nejžádanější evropské domény.

Tuzemský registrátor VOLNÝ stál opět připraven na startu a svoji první žádost o .EU doménu odeslal již v první sekundě. Během následujících několika desítek minut VOLNÝ úspěšně předal do centrální databáze téměř tisícovku žádostí svých klientů.

"VOLNÝ opět potvrdil kvality úspěšného a spolehlivého registrátora evropských domén. 80 procentům našich zákazníků jsme zajistili první místo v boji o svoji doménu," říká Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ. "Předpokládáme, že zájem o evropské domény bude v druhé fázi až dvakrát vyšší. Evropské domény se bezesporu stanou nejprestižnějším prostorem pro prezentaci firem i jednotlivců v rámci Evropské unie."

Před startem 2. fáze panovalo ještě větší napětí než v první fázi. Nyní se totiž nově otevřel prostor pro všechny firmy a podnikatele, kteří si chtějí zaregistrovat název firmy či výrobku, na nějž nemají ochrannou známku.

"Odesílání žádostí jsme zvládli naprosto hladce. Nyní zákazníci mohou očekávat e-mail, který potvrdí přijetí žádosti o registraci na jejich doménu. Pak už je pouze na nich, aby nepropásli 40denní lhůtu, během které musí prokázat svůj právní nárok na doménu," doplňuje Michael Fried.

I sebemenší nesrovnalost v dokumentaci může způsobit, že žádost bude odmítnuta. "Ze zkušenosti v první fázi víme, že téměř polovina dokumentů obsahuje formální chyby.

Doporučujeme se podrobně informovat na stránkách http://eu.volny.cz či zvolit nadstandardní konzultační služby," vysvětluje Michael Fried. V jejich rámci VOLNÝ pomůže s kompletací dokumentů, provede jejich kontrolu a zajistí včasné odeslání do Belgie. Na rozdíl od EURidu mají klienti v rámci konzultačních služeb možnost své chyby napravit.

Druhá přednostní fáze potrvá do 7. dubna 2006, kdy se otevře volná registrace pro jakékoliv jméno či název domény.

Bližší informace o naleznete na stránkách http://eu.volny.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 880 880.

Článek ze dne 14. února 2006 - úterý