logo itpoint.cz

VOLNÝ přichází s nejrychlejším ADSL připojením v ČR

VOLNÝ představuje službu ADSL 10M Plus - ADSL připojení dosahující rychlosti vyšší než 10Mbit/s, bez FUP (Fair Use Policy) a datových limitů ...

VOLNÝ, nejdynamičtější alternativní telekomunikační operátor v České republice, opět předběhl svou konkurenci a uvádí na trh internetové připojení ADSL o rychlosti 10Mbit/s. V současné době je to nejrychlejší připojení tohoto druhu v České republice a zemích střední Evropy. Toto extrémně rychlé připojení je dostupné pouze na síti VOLNÝ, která podporuje standard technologie ADSL2+, první svého druhu v ČR. ADSL2+ umožňuje připojení k internetu o rychlosti převyšující 25Mbit/s.

Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ, říká: "Nová služba ADSL 10M Plus ještě více upevní naše vedoucí postavení stabilního alternativního operátora na trhu ADSL připojení v České republice. Toto je pouze první z mnoha dalších služeb, které budou dostupné na naší síti ADSL2+."

VOLNÝ ADSL 10M Plus dosahuje rychlosti 10240kbit/s při stahování a 512kbit/s při odesílání. Takto vysoká rychlost ADSL připojení je v současné době dostupná pouze na síti VOLNÝ, která podporuje standard ADSL2+; standard, který se již používá například v sousedním Německu.

VOLNÝ je v současnosti považován za průkopníka na telekomunikačním trhu, a to díky úspěšné internetové službě VOLNÝ ADSL či digitální službě VoIP telefonie VOLNÝ TelefoNet, uvedené na trh v minulém roce. Tyto novinky umožnily značce VOLNÝ její růst a získání pozice největšího alternativního operátora internetových služeb v České republice.

"Na začátku tohoto roku jsme začali zvyšovat kvalitu ADSL připojení našich zákazníků, abychom dosáhli čtyřnásobného navýšení rychlosti," říká Clemens Wohlmuth, "Jsem velmi potěšen, že mohu oznámit úspěšné dokončení tohoto vylepšení, na základě něhož zaznamenáváme výborné prodejní výsledky. Věřím, že nová služba VOLNÝ ADSL 10M Plus, splní očekávání našich zákazníků a zvýší úroveň internetového připojení u nás."

VOLNÝ má nyní na trhu výbornou pozici, aby mohl poskytovat služby triple play prostřednictvím sítě ADSL2+.

Stejně tak jako u ostatních ADSL služeb, VOLNÝ na rozdíl od konkurence neuplatňuje Fair Use Policy (velmi kritizovaný aspekt, kdy dochází ke zpomalení připojení po stažení určitého množství dat). Nové připojení VOLNÝ ADSL 10M Plus zahrnuje nelimitovaný objem stahovaných dat v ceně měsíčního paušálu. Cena služby je 2290 Kč měsíčně, bez DPH.

Služba je dostupná na vlastní síti VOLNÝ ADSL2+, která nyní pokrývá Kladno, Mladou Boleslav a Příbram. VOLNÝ zároveň intenzivně pracuje na rozšíření své sítě a připojení o rychlosti 10 Mbit/s také v Praze a Brně. V současné době VOLNÝ v těchto lokalitách poskytuje připojení o maximální rychlosti 4Mbit/s.

Článek ze dne 6. dubna 2006 - čtvrtek