logo itpoint.cz

VOLNÝ snižuje ceny za volání a kompenzuje tak zdražení Českého Telecomu

VOLNÝ snižuje ceny u populární telefonní služby VOLNÝ Hlas a i nadále poskytuje výhodnější ceny než Český Telecom ...

VOLNÝ, nejdynamičtější alternativní telekomunikační operátor v České republice, oznámil snížení cen u oblíbené služby VOLNÝ Hlas, alternativní telefonní služby přes pevnou linku. Zákazníci služby VOLNÝ Hlas používají svoji klasickou telefonní linku, ale volají přes telefonní síť VOLNÝ za výrazně nižší ceny než nabízí Český Telecom ve svých nových cenových programech. Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ, říká : "Jsme doslova šokováni, že se Český Telecom rozhodl zvýšit své měsíční poplatky za telefonní linku. Všichni operátoři snižují své ceny, až na Český Telecom."

VOLNÝ Hlas - cenově výhodnější alternativa k tarifu Telefon Standard

Všichni uživatelé pevných telefonních linek zažili minulý týden nepříjemné překvapení. Český Telecom zdražil paušál za pevnou telefonní linku až o pětinu. Jako první zareagoval telekomunikační operátor VOLNÝ, který dále snížil hovorné u služby VOLNÝ Hlas, aby zákazníkům kompenzoval ztrátu po zdražení Českého Telecomu.

"Naším cílem je i nadále nabízet výrazně výhodnější ceny než Český Telecom. Naši zákazníci mohou uspořit díky nižším cenám za volání do všech destinací v České republice. Některé typy volání, jako například místní volání mimo špičku, přináší úsporu více než 20 % oproti tarifu Telefon Standard u Českého Telecomu. Také hovory do mobilních sítí jsou téměř o 10 % levnější s tarifem VOLNÝ Hlas oproti programu Telefon Standard," komentuje nové ceny Clemens Wohlmuth.

Služba VOLNÝ Hlas je dostupná na všech pevných telefonních linkách v ČR. Umožňuje uživatelům telefonovat kamkoliv a kdykoliv ze stávající pevné linky, aniž by bylo nutné měnit telefonní číslo nebo vytáčet předvolbu operátora. VOLNÝ Hlas má také řadu dalších výhod. Kromě nízkých minutových poplatků je to například on-line přehled uskutečněných volání přes webové stránky www.volny.cz v sekci Moje služby.

VOLNÝ považuje zdražení Českého Telecomu za protiprávní

VOLNÝ považuje postup Českého Telecomu v nových cenových tarifech za protiprávní a vážně poškozující uživatele pevných telefonních linek. "Kromě zvýšení poplatku za pevnou linku Český Telecom plánuje dvojí zpoplatnění hovorů u tarifu Telefon Mini, což znamená účtování 5 Kč navíc ke každému hovoru, a to i u zákazníků využívajících výhodnějších služeb alternativního operátora. Tímto je Český Telecom přímo v rozporu jak se Zákonem o elektronických komunikacích tak se směrnicemi Evropské unie. Připravujeme právní kroky k ochraně zájmů uživatelů telekomunikačních služeb v ČR," vysvětluje Clemens Wohlmuth.

VOLNÝ TelefoNet - nejvýhodnější pevná linka pro uživatele internetu

VOLNÝ nabízí také telefonní služby zcela bez měsíčního paušálu. VOLNÝ jako první telekomunikační operátor uvedl na trh pevnou telefonní linku zdarma se službou VOLNÝ TelefoNet, svoji internetovou telefonní službou. Se službou VOLNÝ TelefoNet mohou uživatelé použít své internetové připojení k telefonování. VOLNÝ TelefoNet poskytuje služby standardní telefonní linky s klasických českým telefonním číslem, a to zcela bez měsíčního paušálu - každý dostane účet pouze za to, co skutečně provolá. Zákazníci si mohou ale také zvolit tarif s neomezeným voláním, a pak volají neomezeně dlouho a zdarma na všechny pevné linky v celé České republice za měsíční paušál ve výši pouhých 399 Kč.

"Pokud potřebuje uživatel telefonní linku a má-li rychlý internet, může využít ještě výhodnější alternativu k volání přes Český Telecom. Pro uživatele kabelového či jiného internetového připojení je VOLNÝ TelefoNet ideální náhradou za drahé měsíční paušály Českého Telecomu. VOLNÝ TelefoNet je totiž pevná linka zdarma, kdy uživatel platí pouze za to, co skutečně provolá," doplňuje Clemens Wohlmuth.

Zájemci o telefonní služby VOLNÝ se dozví více také na bezplatné lince 800 880 880.

Článek ze dne 10. dubna 2006 - pondělí