logo itpoint.cz

VOLNÝ spolupracuje se společností NOKIA na VoIP řešení pro mobilní telefony

VOLNÝ, nejdynamičtější alternativní operátor v ČR, oznámil, že ve spolupráci se společností NOKIA pracuje na zpřístupnění VoIP služeb pro uživatele mobilních telefonů. Bezplatné volání přes internet se službou VOLNÝ TelefoNet by mělo být přístupné na nejnovějších manažerských mobilních telefonech NOKIA řady E koncem tohoto léta.

Uživatelé mobilních telefonů tak budou moci díky podpoře Wi-Fi využít telefon jak k výhodnému internetovému volání na bázi VoIP, tak k volání přes klasickou mobilní síť.

Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ, uvádí : "VOLNÝ udělal první krok směrem k mobilní komunikaci. VOLNÝ TelefoNet společně s mobilními telefony NOKIA řady E bude představovat první skutečné duální řešení mobilních GSM služeb a volání přes internet přes Wi-Fi v ČR. Naše spolupráce se světovou jedničkou v mobilní komunikaci nám dává jedinečnou příležitost nabídnout zákazníkům mobilních telefonů co nejvíce přidaných služeb. Díky internetovému volání se službou VOLNÝ TelefoNet tito uživatelé budou moci výrazně snížit své výdaje za volání."

Uživatelé mobilních telefonů budou tak poprvé na našem trhu moci čerpat všech výhod, které jim nabízí internetová telefonie. V rámci internetového volání se službou VOLNÝ TelefoNet budou moci volat v síti VOLNÝ zcela zdarma, a to nezávisle na tom, zda se nachází v Čechách nebo v zahraničí a kterého mobilního operátora využívají. Při volání na jakoukoliv pevnou linku v ČR mohou volat neomezeně za měsíční paušál od 399 Kč nebo zcela bez paušálu za výhodných minutových sazeb. Velkým přínosem je úspora při volání do zahraničí, kdy se při internetovém volání z mobilního či na mobilní telefon neplatí roamingové poplatky a minutové sazby začínají na 0,99 Kč.

Prvními mobilními přístroji, na kterých bude služba internetového telefonování VOLNÝ TelefoNet dostupná, je série právě uvedených manažerských mobilních telefonů NOKIA řady E. Zahrnuje špičkově vybavené mobilní telefony E60 a E61, které jsou koncipované pro pracovní využití (E = Enterprices). Telefony NOKIA řady E jsou prvními u nás dostupnými mobilními přístroji s podporou VoIP služeb přes Wi-Fi.

VOLNÝ je nejzkušenější telekomunikační operátor v oblasti internetového telefonování v ČR. Loni na jaře zpřístupnil VoIP služby nejprve firemním uživatelům, na podzim pak nabídl vůbec první neomezené volání do všech pevných sítí v ČR se službou internetové telefonie VOLNÝ TelefoNet všem uživatelům vysokorychlostního internetu.

Služba VOLNÝ TelefoNet si získala oblibu u tisíců zákazníků, kteří v ní spatřují levnější a výhodnější alternativu k pevné telefonní lince. Doposud bylo internetové telefonování dostupné pouze přes klasické či IP telefony nebo počítač. Během několika měsíců by však měly být výhody internetového volání přístupné také uživatelům mobilních telefonů i v České republice.

Článek ze dne 24. května 2006 - středa