logo itpoint.cz

VOLNÝ startuje 2. fázi registrace .EU domén

Registrace .EU domén pro názvy firem a výrobků, či obchodní značky bez ochranné známky je zahájena !

VOLNÝ dnes v 11 hodin zahájil příjem žádostí do druhé fáze registrací evropských domén .EU. V této fázi je možné přednostně registrovat název firmy, obchodní značky, názvy výrobků či služeb, jména a příjmení u živnostníků. A to i bez ochranné známky.

"Vyřídili jsme v první fázi stovky žádostí a 96 % našich zákazníků uspělo. To je fantastický úspěch. Proto jsme zvolili podobný postup i v druhé fázi. Neregistrujeme měsíce dopředu, nýbrž spouštíme registraci několik týdnů před oficiálním startem v centrální evropské databázi. Zájemci o .EU doménu, kteří se nyní zaregistrují, mají tak daleko větší šanci zaujmout přední pozice v registracích, a tudíž i šanci získat svoji evropskou doménu," komentuje novou službu Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ.

VOLNÝ odstartoval registraci 16.1. 2006 v 11:00 hod. Podle času odeslání objednávky bude tvořeno pořadí registrací v centrálním registru Evropské unie. Registrace v centrálním registru se otevře pro druhou přednostní fázi opět ve stejný čas pro všechny registrátory z celé EU - 7. února 2006.

Ve všech přednostních fázích registrací je třeba kromě poslání žádosti o doménu následně shromáždit a zaslat písemné důkazy o nároku na požadovanou doménu. VOLNÝ proto nabízí kompletní konzultační služby, kdy zajistí kompletaci, kontrolu a odeslání příslušných dokumentů do Bruselu. "V rámci konzultací se nám v první fázi podařilo zachytit u 60% zákazníků formální chyby v dokumentaci, kvůli kterým by žádost o registraci byla zbytečně zamítnuta," vysvětluje Michael Fried a dodává: "Mezi nejčastější pochybení patřil nesoulad mezi adresou na žádosti a adresou v Obchodním rejstříku či nepodepsané dokumenty."

VOLNÝ přináší také další novinku v registraci domén. S platností od 1. ledna 2006 VOLNÝ snížil ceny za registraci českých domén s koncovkou .CZ o více než 50%. Roční poplatek české domény u VOLNÝ nyní uživatele vyjde na 599 Kč. Změna cen se týká nových i stávajících zákazníků.

Bližší informace o registraci .EU domén naleznete na stránkách http://eu.volny.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 880 880.

Článek ze dne 16. ledna 2006 - pondělí