logo itpoint.cz

VOLNÝ vybudoval novou bezdrátovou síť o rychlosti 6 Mbit/s

VOLNÝ rozšířil síť profesionálního bezdrátového připojení v pásmu 5,4 GHz do 11 měst v ČR !

VOLNÝ, nejdynamičtější telekomunikační operátor v ČR, uvedl do komerčního provozu profesionální bezdrátové připojení o rychlosti až 6 Mbit/s v 11 městech České republiky.

Nová bezdrátová síť využívá nedávno otevřeného pásma 5,4 GHz. Výhodou tohoto pásma je, že umožňuje nabídnout stabilní připojení o vysoké rychlosti až 6 Mbit/s a bez omezení přenášených dat. Díky vyššímu povolenému vysílacímu výkonu je bezdrátový internetový dostupný i v lokalitách umístěných dále od vysílače než v jiných pásmech.

"Rozvoj vysokorychlostního internetu a jeho zpřístupnění prostřednictvím našich vlastních přístupových sítí je klíčovým bodem naší strategie," uvádí Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ, a dodává: "Firmy v 11 městech mají teď možnost připojit se k nejrychlejšímu bezdrátovému internetu ve volném pásmu. VOLNÝ jim přinese vysoce kvalitní službu za velice přijatelnou cenu."

VOLNÝ začal budovat bezdrátovou síť v pásmu 5,4 GHz již na podzim loňského roku. Jako první operátor připojil v pilotním provozu tři města - Plzeň, Trutnov a Chrudim. V druhé etapě výstavby byla pokryta další města - Praha, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Karlovy Vary, Teplice, Ostrava a Olomouc.

Hlavním benefitem nové moderní a robustní bezdrátové technologie je vysoká rychlost a stabilita připojení bez agregace či omezení přenosu dat. Proto je toto připojení vhodné zejména pro menší kanceláře a středně velké firmy do 50 zaměstnanců. Zákazníci navíc získají ke službě zdarma radiové terminály či neplatí zřizovací poplatky. Zároveň VOLNÝ garantuje nepřetržitou servisní podporu a při výpadku zásah do 4 hodin.

V současnosti VOLNÝ úspěšně provozuje bezdrátovou internetovou síť celkem ve více než 40 městech po celé ČR. Služby v pásmu 5,4 GHz doplňuje bezdrátovým internetem v jiných pásmech, např. licencovaném pásmu 3,5 GHz.

Článek ze dne 6. června 2006 - úterý