logo itpoint.cz

Zavádění prvních WiFi telefonů pro Skype na světě

Internetové volání prostřednictvím platformy Skype je nyní možné uskutečňovat bez počítače a za využití WiFi telefonů od Belkin ...

Společnost Skype, přední celosvětová společnost působící v oblasti internetové komunikace, dnes oznámila uzavření spolupráce s výrobcem hardwaru na dodávky prvních WiFi telefonů pro program Skype(TM), který umožní mobilní volání prostřednictvím internetu. Tím, že platforma Skype umožňuje svým zákazníkům realizovat internetové hovory bez počítače, jim poskytuje větší svobodu a úsporu nákladů.

"Chceme dát lidem svobodu a možnost pohybu během hovoru a neomezený přístup ke službě Skype odkudkoli, ať již od počítače nebo při cestě mezi domovem a kanceláří," řekl Stefan Oberg, generální ředitel hardwarové divize společnosti Skype. "Nyní mohou naši zákazníci realizovat bezdrátové internetové hovory, a to při velké úspoře nákladů, skvělé kvalitě zvuku a bez závislosti na počítači."

WiFi telefony mají díky WiFi přístupům, které se nachází v mnoha domovech, kancelářích nebo v univerzitních prostorách, dokonalé využití. S předem nainstalovaným programem Skype a intuitivním rozhraním jsou WiFi telefony Skype snadno ovladatelné a nabízí svobodu v internetové telefonii, kdy nejste vázáni k počítači. S těmito WiFi telefony mohou zákazníci realizovat hovory prostřednictvím platformy Skype z veřejných přístupových míst kdekoli na světě, a to bezplatně, anebo za velmi nízké ceny, pokud jde o volání do tradičních pevných a mobilních sítí.

Program Skype pro internetové telefonování v současné době podporují čtyři WiFi telefony :

Uživatelské rozhraní a funkčnost těchto nových WiFi telefonů je podobná a bezproblémová jako u využití služby Skype z počítače. Uživatelé platformy Skype mohou mít nyní veškeré své kontakty u sebe a vidí, kdo je momentálně připojen a s kým mohou mluvit.

Tyto jednoduše ovladatelné přístroje mají zabudovaná veškerá připojení pro Skype, ať prostřednictvím nějakého osobního, obchodního nebo veřejného přístupového WiFi bodu, který nepožaduje žádné ověření pravosti.

Telefony jsou snadno ovladatelné a využívají automatické synchronizace k účtu a kontaktům platformy Skype. Tyto přístroje podporují všeobecné WiFi kódovací protokoly, včetně WEP, WPA a WPA2 s podporou PSK. Nové certifikované WiFi telefony pro Skype kombinují skvělé komunikační funkce platformy Skype s mobilitou. K dostání budou ve třetím čtvrtletí roku 2006 ve Skype obchodu na internetové adrese http://skype.com/store.

O společnosti Skype

Skype je nejrychleji se rozvíjející služba pro internetovou komunikaci na světě, díky níž mohou její uživatelé uskutečňovat časově neomezené telefonní hovory. Program Skype je dostupný ve 27 jazykových mutacích a používá se téměř ve všech zemích světa. Tržby programu Skype plynou zejména z prvotřídní nabídky služeb, jako je přijímání i odesílání hovorů z i na pevné a mobilní sítě, hlasová schránka (voicemail), přesměrování hovorů (call forwarding) a perzonalizace včetně vyzvánění a avatarů (virtuální reprezentace uživatele ve virtuálním světě). Skype rovněž spolupracuje se stále rostoucí sítí dodavatelů hardwaru a softwaru. Společnost Skype je dceřinou společností eBay.

Článek ze dne 20. července 2006 - čtvrtek