logo itpoint.cz

Zavedení prvního bezdrátového telefonu pro Skype, který nevyžaduje počítač

Philips a NETGEAR(R) se chystají uvést první bezdrátový internetový/klasický telefon pro uživatele Skype, jež je nezávislý na počítači ...

Společnost Skype, přední celosvětová společnost působící v oblasti internetové komunikace, dnes oznámila zavedení bezdrátových telefonů, které nevyžadují zapnutý počítač a které jsou dodávány známými partnery a dodavateli hardware společnosti Skype. Tato nová třída telefonů umožňuje uživatelům Skype(TM) uskutečňovat a přijímat telefonní hovory po internetu i prostřednictvím pevných linek, a to bez zapnutého počítače, což podtrhuje další výhodu bezdrátových telefonů. První řadou výrobků této ohlášené třídy jsou bezdrátové telefony Philips VOIP841 a bezdrátové telefony společnosti NETGEAR pro Skype.

"Rozšiřujeme řady našich zákazníků tím, že jim nabízíme možnost komunikovat prostřednictvím Skype bez toho, aniž by byli uvázáni k počítači," řekl Stefan Oberg, generální ředitel divize stolních počítačů a hardware společnosti Skype. "Společnost Skype již zavedla Wi-Fi telefony a Skype pro operační bezdrátový systém PocketPC. Nyní společnost Skype činí další krok a za spolupráce se společnostmi Philips a NETGEAR zavádí bezdrátové telefony, které jsou nezávislé na počítači. Tyto dnes uvedené bezdrátové telefony pro Skype dávají uživatelům Skype možnost flexibilně uskutečňovat levné telefonní hovory prostřednictvím Skype do běžných a mobilních telefonů kdekoliv v domě a v jakoukoliv dobu, a to bez zapnutého počítače."

Bezdrátové telefony nabízí větší možnost pohybu po domě nebo kanceláři a dávají spotřebitelům volnost, flexibilitu a nezávislost na jejich počítačích. Uživatelé s několika bezdrátovými telefony v domě mají rovněž možnost uskutečňovat jednotlivé hovory současně, jeden prostřednictvím Skype a druhý přes klasickou linku, každý z různého přístroje. Bezdrátové telefony od společností Philips i NETGEAR mají funkční Skype a mohou fungovat jako běžné bezdrátové telefony, protože mohou uskutečňovat a přijímat klasické telefonní hovory díky propojení s pevnou sítí. Skype není náhradou klasických telefonních služeb a nemůže být používán pro tísňová volání. Dosavadní uživatelé Skype mohou zasahovat do svého účtu a volně ukládat své kontakty do bezdrátového telefonu. Uživatelé také mají možnost vyhledávat prostřednictvím Skype kontakty přímo na telefonu a přidávat je do seznamu kontaktů, který je stejný pro Skype i tradiční telefonní čísla.

"Společnost Philips přispívá k inovaci vývojem jednoduše použitelných výrobků, které napomáhají zavádět nové technologie do života zákazníků, jimž přináší lepší zážitek, ať jsou doma nebo někde na cestě," řekl Lucas Covers, generální ředitel a marketingový ředitel společnosti Philips Consumer Electronics. "Jsme hrdí na to, že přinášíme řadu telefonů DECT pro internetovou telefonii, která umožňuje čisté hovory všem uživatelům různých typů Skype. Typ VOIP841 je skvělý telefon, který nabízí uživatelům zařízení, jež zosobní jejich internetovou komunikaci a přitom využívá nejlepší pokrokové technologie od společností Philips a Skype."

"Těší nás spolupráce se společností Skype, jejíž výsledkem jsou vysoce kvalitní a inovační výrobky, které využívají miliony nadšenců Skype," řekl Vivek Pathela, viceprezident divize pro marketing výrobků společnosti NETGEAR. "Kromě toho, náš nyní dostupný WiFi telefon, bezdrátový telefon pro Skype, umožní lidem jednoduché spojení s přáteli, rodinou a kolegy po celém světě."

 Philips VOIP841

Bezdrátové telefony společností Philips a NETGEAR budou prodávány pod značkou Skype Certified(TM). Homologace Skype je navržena tak, aby tyto produkty byly pro uživatele jednoduše použitelné a budou dobře spolupracovat se software Skype. Certifikované hardware společnosti Skype podstupují přísné testování, které probíhá více než měsíc, aby byla zaručena jejich použitelnost pro Skype a splňovaly technické a kvalitativní normy.

Prvotřídní zařízení Skype, včetně SkypeOut(TM) pro levné mezinárodní volání do klasických sítí a mobilních telefonů, SkypeIn(TM) pro přijímání hovorů z pevných nebo mobilních telefonů prostřednictvím Skype a Skype Voicemail, budou všechna z tohoto telefonu jednoduše přístupná.

Bezdrátové telefony pro Skype jsou doplněny základnovou stanicí DECT, která je propojitelná s širokopásmovou sítí i s tradičními pevnými linkami. Tento systém umožňuje oba typy hovorů, prostřednictvím Skype nebo klasické hovory, z jednoho telefonu, což představuje jednoduše použitelné uživatelské rozhraní. Bezdrátové telefony společnosti Philips i NETGEAR se chlubí plně barevným grafickým displejem, jednoduchým telefonním přístrojem se seznamem kontaktů a vylepšeným hlasitým telefonem s velkou srozumitelností.

Společnost Skype srdečně uvítá společně s firmou Philips své uživatele na řadě mezinárodních tiskových konferencí u kulatého stolu konaných v rámci veletrhu IFA, které se uskuteční 1. září 2006 v hale 22. Vrcholní představitelé společností Skype a Philips představí bezdrátové telefony VOIP841 a budou diskutovat o budoucnosti internetové komunikace.

Bezdrátový telefon Philips VoIP841 prodávaný v licenci Skype bude k dostání po prázdninové sezóně 2006.

Článek ze dne 5. září 2006 - úterý