logo ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.

ASUS Crosshair IV Extreme: základní deska ROG pro platformu AMD

ASUS představuje základní desku Crosshair IV Extreme ze série Republic of Gamers (ROG), která je postavena na čipové sadě AMD890FX. Deska disponuje technologií CrossLinx 3, která umožňuje použití multi-GPU s grafickými kartami od různých výrobců a z různých generací.

Díky technologii CrossLinx 3 mohou uživatelé Crosshair IV Extreme kombinovat několik grafických karet od NVIDIA i ATI, včetně modelů různých generací grafických procesorů. Tato technologie využívá čip Lucid HYDRALOGIX, který propojuje různé grafické karty a umožňuje jejich současné použití. Odstraněním překážky v kompatibilitě dovoluje CrossLinx 3 experimentovat s různými konfiguracemi grafických karet a dosáhnout co nejvyššího výkonu.

Design desky nabízí celkem pět PCI Express rozšiřujících slotů. Dva z nich poskytují podporu nativních grafických karet, a to buď pro jeden samostatný GPU, nebo pro dva v konfiguraci CrossFire. Další tři sloty poskytují technologie Lucid HYDRALOGIX a CrossLinx 3, které umožňují kombinování grafických karet různých značek a generací. Celkem lze detekovat a používat až čtyři karty zároveň.

Crosshair IV Extreme pokračuje v tradici extrémního výkonu a přináší rozšířené možnosti přetaktování. Deska se dodává s funkcí ROG Connect, jejímž prostřednictvím lze taktovat na čistě hardwarové úrovni z notebooku připojeného přes USB. Další funkce RC Bluetooth umožňuje přístup k přetaktovacím parametrům desky, paměti a procesoru z jakéhokoli zařízení podporujícího Bluetooth, a konečně funkce ROG iDirect nabízí taktování přímo z telefonu iPhone.

Tyto funkce zjednodušují přetaktování takovým způsobem, že potenciál této základní desky dokážou plně využít i začátečníci.

Další články k tématům - AMD - AMD890FX - ATI - Bluetooth - CrossFire - Crosshair - CrossLinx - Extreme - GPU - HYDRALOGIX - iDirect - iPhone - multi-GPU - NVIDIA - PCI - přetaktování - ROG - USB

Článek ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o. ze dne 13. října 2010 - středa

Další články od ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.