logo atlantis telecom spol. s r.o.

Technologie Aruba pomáhá ve výuce na ČVÚT FEL

Laboratoř sítí a elektronických komunikací na Katedře telekomunikační techniky umožní studentům pracovat s technologiemi Aruba - globálního lídra v oblasti networkingu. Dodavatelem technologie je společnost atlantis telecom - cílem spolupráce je vedle vzdělávání také propojení výuky s firemní sférou.

"Pro inženýrskou firmu jakou je HPE, včetně networkingové divize Aruba, je spolupráce s prestižními vzdělávacími institucemi klíčová. Věříme, že studenti ve své následné praxi ocení, že se mohli učit na předních technologiích současnosti a že tak alespoň touto troškou přispějeme k rozvoji intelektuálního kapitálu naší země. Ten budeme v budoucnu určitě potřebovat, pokud chceme zůstat na globálním trhu konkurenceschopní," říká Lubomír Galatík, manažer HPE Aruba Business Unit pro Českou a Slovenskou republiku.

Výuková laboratoř je vybavena 10 racky, v každém z nich byly umístěny dva modely switchů, Aruba 3810M a Aruba 2930F, na kterých studenti budou moci realizovat úkoly v rámci vyučovaných předmětů i samostatných projektů.

Díky tomu získají širší rozhled v oblasti datových komunikačních technologií a větší povědomí o pokrokových síťových platformách. Katedra počítá rovněž se širší spoluprací s atlantis telecom při řešení bakalářských a diplomových prací.

"Velmi si vážím podpory firem Aruba a atlantis telecom, které nám umožnily vybavit výukové pracoviště špičkovou technologií. Studenti zde mohou získat zkušenosti s technologiemi, které jim usnadní přechod do praxe a zlepší jejich pozici na trhu práce," říká doc. Ing. Jiří Vodrážka, Ph.D., vedoucí katedry telekomunikační techniky.

atlantis telecom je distributorem kompletního portfolia bezdrátových (WLAN) a drátových (LAN) technologií společnosti Aruba, která je technologickým lídrem v oblasti podnikových sítí, správy a řízení přístupu uživatelů z mobilních zařízení.

Aruba je od roku 2015 obchodní jednotkou Hewlett Packard Enterprise (HPE).

Článek atlantis telecom spol. s r.o. ze dne 18. září 2019 - středa

Další články od atlantis telecom spol. s r.o.