logo Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

Ceny Josepha Fouriera 2016 byly uděleny

Nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 - profesor Jean-Marie Lehn a velvyslanec Francie v České republice Jean-Pierre Asvazadourian předali na slavnostním ceremoniálu v Buquoyském paláci ocenění výhercům Ceny Josepha Fouriera 2016.

Soutěž o Cenu Josepha Fouriera za počítačové vědy již šestým rokem pořádají společnost Atos a Francouzské velvyslanectví v ČR. Cílem soutěže je nalézt, vyzdvihnout a ocenit studenty, kteří s výsledky svých výzkumných prací významně přispívají rozvoji oblasti informačních technologií.

Vítězi se stali:

  1. Michal Vonka - Fakulta chemicko-inženýrská, VŠCHT v Praze - "Multi-scale Modelling of Evolution of Hetero-phase Polymer Systems"
  2. Lukáš Neumann - Fakulta elektrotechnická, ČVUT v Praze - "Scene Text Recognition in Images and Videos"
  3. Markéta Paloncýová - Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci - "Computer Simulations of Small Molecules Interactions with Biomembranes"

Zvláštní cena poroty:

První tři výherci obdrželi finanční odměnu v celkové hodnotě 100000 Kč a první dva budou mít možnost vyjet na odbornou stáž ve Francii. Navíc i letos měli studenti šanci vyhrát zvláštní cenu poroty ve formě výpočetního času na superpočítači Národního superpočítačového centra v Ostravě IT4Innovations.

Společnost Atos chce tímto způsobem podpořit vývoj informačních technologií a posílit jejich roli v rozvoji vědy a výzkumu.

Další články k tématům - soutěž - stáž - superpočítač - výzkum - Joseph Fourier

Článek Atos IT Solutions and Services, s.r.o. ze dne 18. července 2016 - pondělí

Další články od Atos IT Solutions and Services, s.r.o.