logo Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

Bezpečnostní modul TrustWay Proteccio má bezpečnostní prověrku NATO

Společnost Atos prostřednictvím své technologické značky Bull získala certifikát o bezpečnostní prověrce nejnovějšího HW bezpečnostního modulu (HSM) TrustWay Proteccio, který představuje řadu vysoce výkonných šifrovacích zařízení vyvinutých a vyrobených ve Francii.

Tváří v tvář reálné hrozbě kybernetických útoků, které by mohly ohrozit samotnou existenci vládních a vojenských organizací, je TrustWay Proteccio vzorovým bezpečnostním řešením nejen ve Francii, ale i na celém světě. Poskytuje velmi vysokou technologickou úroveň fyzické ochrany při správě klíčů a kryptografických operací ve prospěch kritických aplikací používaných ve vládních zprávách a obranných společnostech.

"Tento nový certifikát udělený modulu TrustWay Proteccio potvrzuje pozici společnosti Atos jako významného evropského hráče v oblasti navrhování kybernetických řešení na velmi vysoké úrovni. Tato řešení dokáží splnit požadavky náročných mezinárodních zákazníků. Neustále se snažíme vyvíjet systémy se zvýšenou bezpečností, které jsou uznávané a ověřené příslušnými certifikačními orgány na národní i mezinárodní úrovni, abychom tak mohli podpořit spojenecké síly a zajistit úspěšný výkon jejich operací," říká Christophe Moret, viceprezident pro kybernetickou bezpečnost společnosti Atos.

Letos již řada TrustWay Proteccio od značky Bull získala vedle certifikací Francouzské agentury pro síťovou a informační bezpečnost (Anssi) SOG-IS a "Qualification renforcée" (nejvyšší kvalifikační úroveň od agentury Anssi) i osvědčení s názvem Common Criteria EAL 4+).

Získání tohoto certifikátu umožňuje všem členům Severoatlantické aliance spolehlivě plnit své závazky týkající se ochranných a bezpečnostních klíčů.

Další články k tématům - bezpečnost - certifikace - NATO - obrana - šifrování - Christophe Moret

Článek Atos IT Solutions and Services, s.r.o. ze dne 24. listopadu 2016 - čtvrtek

Další články od Atos IT Solutions and Services, s.r.o.