logo AUDIOPRO s.r.o.

Nové technologie zvýšují motivaci k práci

Již jen samotná inovace technologického zařízení zvyšuje motivaci lidí k práci. Tipy na to, jak technologie využít k opravdovému zvýšení produktivity práce, nabízejí Andrej Hronec ze společnosti Audiopro a Jan Dvořák z Počítačové školy Gopas.

Nasazení technologických inovací u administrativních a kancelářských pracovníků zvyšuje jejich produktivitu až o 20%, v případě mladších ročníků dokonce o 40%. Na druhou stranu jsou technologie a práce s nimi pro mnohé zdrojem stresu, jiné zase odvádějí od práce.

Naučte se opravdu používat programy a nástroje, které ve své práci potřebujete

Mělo by být samozřejmé, že ovládáte programy a nástroje, které ve své práci používáte. Realita je ale jiná. Podle statistiky zpracované Eurostatem si operační systém zvládne do počítače nainstalovat sám jen jeden ze sedmi obyvatel České republiky. Tiskárnu si zvládne zprovoznit pouze 44% Čechů.

"To potvrzují i naše zkušenosti - pokud mají lidé prokázat například své znalosti Excelu v praktickém testu, zvládnou většinou tak 10% požadovaných úkolů. Firmám by proto mělo záležet na tom, aby s nástroji, které využívají, zaměstnanci opravdu uměli pracovat a využívat jejich možnosti. Investice do vzdělávání se firmám vrátí velmi brzy, ať už ve zvýšení produktivity pracovníků, menší ztrátě času IT specialistů nebo ve snížení ztrát způsobených neznalostí lidí," říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas.

Komunikujte efektivně

Osobní setkávání je důležité, není ale efektivní osobně jezdit i na běžné provozní schůzky. Videokonference jsou východisko, které výrazně snižuje počet služebních cest, a to nejen těch zahraničních. Mnohé firmy si zvykly řešit jak vnitrofiremní komunikaci, tak jednání s partnery a dodavateli prostřednictvím videokonferencí.

"Kromě očekávaných výhod, jakými jsou redukce počtu služebních cest, úspora peněz a času nutného pro cestování, uvádějí naši zákazníci i další trochu překvapivé efekty nasazení videokonferencí. Například minimalizaci nedorozumění a zlepšení spolupráce s pobočkami či partnerskými firmami, zintenzivnění a zlepšení komunikace, posun od dlouhých porad ke kratším schůzkám zaměřeným na určité téma, zefektivnění práce z domova, zavádění efektivních podnikových procesů, a především celkové zlepšení vnitrofiremní komunikace," argumentuje Andrej Hronec, specialista na videokonferenční řešení společnosti Audiopro.

Moderní videokonference navíc umožňují záznamy jednání efektivně ukládat. Například Lifesize Cloud Amplify je videoarchiv ve stylu YouTube pro nahrávání, správu a sdílení video obsahu. Účastníkům videokonferencí umožňuje snadno nahrávat relace z libovolného zařízení a sdílet je pomocí uživatelsky jednoduchého a škálovatelného videoarchivu. Lifesize Cloud ale nabízí i další unikátní vlastnosti, které zvyšují efektivitu práce.

Spolupracuje s běžně používanými prohlížeči a nástroji pro plánování času, takže je možné se do konferencí jedním tlačítkem připojovat z důvěrně známého prostředí prohlížečů Firefox, Internet Explorer, Google Chrome nebo Safari. Účastníky videokonference je nyní možné pozvat také přímo z Google Kalendáře nebo Outlooku bez nutnosti spouštět aplikaci.

"Ne každé videokonferenční řešení je pro firmy vhodné - podle našich zkušeností například zákazníci z malých a středních firem chtějí především systém, který prostě funguje a přináší jim hmatatelné výhody. V případě, že každý zaměstnanec má své funkční videokonferenční řešení v kapse na chytrém telefonu, je rozhodování jednoduché. Může se kdykoli jednoduše připojit do konference, tento systém spolupracuje s nástroji, které běžně používá pro komunikaci a plánování času," uzavírá Andrej Hronec.

Pozor na zloděje času

Pokud pomineme klasické zabíječe času jako jsou sociální sítě a internet, je neefektivní emailová komunikace největším skrytým žroutem času. I když existují progresivnější způsoby dorozumívání, zůstávají e-maily hlavním prostředkem byznys komunikace.

"Mnoho lidí ztrácí neefektivní e-mailovou komunikací i více než hodinu denně. Většina z nich se mylně domnívá, že by měli na e-maily reagovat okamžitě. To vede k neustálému vytrhování z naplánované činnosti, takže na důležitých úkolech pak pracují po pracovní době," objasňuje Jan Dvořák.

Jednoduché zásady pro efektivní e-mailovou komunikaci:

Pátrejte po zajímavých gadgetech, které šetří čas

Celkem běžná situace - přijdete na důležitou prezentaci a první co začnete řešit je kam a jak se připojit - systémy nejsou kompatibilní, nefunguje připojení k projektoru, nebo by se vám hodilo připojení mobilního zařízení. Tyto stresy už nebudete muset zažívat, pokud využijete šikovné bezdrátové zařízení WePresent.

Pomocí tohoto zařízení se velmi snadno připojíte do jakékoli sítě; disponuje adaptérem pro všechny známé konektory, USB vstupem pro přehrávání médií a dokumentů, video přehrávačem a zvládne distribuci videa z 1 do až 4 zařízení.

WePresent dále umožňuje připojení až 64 uživatelů z počítačů, chytrých telefonů či tabletů napříč platformami, diskuse řízené moderátorem, pokročilé zabezpečení, možnost integrace do prostředí s dotykovou obrazovkou či interaktivním projektorem. Funguje tedy také jako komunikační školní či firemní nástroj pro velkou skupinu účastníků, jejichž příspěvky na projekční ploše řídí moderátor.

I při využívání moderních videokonferenčních řešení můžete narazit na problémy, jakmile potřebujete připojit nevybaveného účastníka.

"V současné době vypadá reálná praxe často tak, že čtyřčlenný vývojový tým se prostřednictvím videokonference spojí s dalšími kolegy například v Německu. Pak ale potřebují připojit subdodavatele, který nemá videokonferenční řešení, a sáhnou po telefonu s reproduktorem. A následně řeší technické problémy spojené s takovou komunikací, nekvalitní přenos - nikoli svůj byznys. Lifesize nyní umožňuje uskutečňovat přímé hovory s uživateli Skypu pro firmy, přidávat je do existujících hovorů a posílat a přijímat sdílené obrazovky. To velmi zjednodušuje propojení audio, video a webových konferencí a posouvá prostředí Skypu pro firmy do konferenčních místností," vysvětluje Andrej Hronec.

Článek AUDIOPRO s.r.o. ze dne 10. dubna 2017 - pondělí

Další články od AUDIOPRO s.r.o.

Videokonference Lifesize na 6 měsíců zdarma

Zájem o videokonference Lifesize v Česku raketově roste

Nová pravidla provozu bezpilotních prostředků

Plánování schůzek a videokonference s podporou umělé inteligence

Videokonference stále více preferuje generace mladších zaměstnanců

Video schůzky zvyšují efektivitu jednání a porad

Týmová spolupráce s podporou technologií Lenovo a Huddly

Videoknihovna v cloudu se záznamy komunikace videokonference

Drony a bezpilotní prostředky čeká velké využití v mnoha oborech

Solo 2 - největší přenosná projekční plocha

Drony ve službách bezpečnostních složek musí splňovat náročné požadavky

Flexibilní zasedačka budoucnosti bude plná technologií

V popředí zájmu firem jsou cloudové služby a využití internetu věcí

Drony v akci

Nový zesilovač Valet s hlasovým ovládáním Alexa

Služební cesty nahrazují videokonferenční technologie

Nevhodné technické vybavení zasedaček komplikuje život firem

XL obří projekční plátna se špičkovou kvalitou obrazu

Sound Masking zklidní open space a pomůže zajistit diskrétní zóny u lékaře nebo v bance

Diskrétnost informací podceňujeme mnohem víc než bezpečnost dat

Videokonference pomáhají při náboru zaměstnanců

Stylová dokovací satnice iRoom fixDock pro iPad

iBezel jako rozhraní pro řídící systém chytré domácnosti

Hlasové ovládání Alexa pro audio systém Valet

Zasedačky českých firem se často potýkají s technickými problémy

Hlasový asistent jako klíčový prvek chytré domácnosti

Tipy na lepší a efektivní interní komunikaci a týmovou spolupráci

Stolní dokovací stanice iTop udělá z iPadu inteligentní ovládací centrum

Flexibilní projekční plochy se snadným umístěním

Vestavěné stropní reproduktory s plným zvukem

Inteligentní dokovací stanice pro iPad s Apple certifikací

Využití moderních technologií zjednodušuje a urychluje práci

Dron SkyRanger na Dnech NATO v Ostravě

Sound Masking pro příjemnější open space kancelářské prostory

Lifesize App - videokonference v cloudu pro snadnou spolupráci mezi firmami všech velikostí

Odolný dron Aeryon SkyRanger spolehlivě pracuje za každého počasí

Projekční plocha Black Diamond Zero Edge zajistí dokonalý obraz i v nezatemněné místnosti

Sound Masking pro větší klid i soukromí pacientů

Užijte si léto s moderní audiotechnikou

Transparentní plátno Slate AT přináší nejlepší obraz a zvuk

Jaké jsou celkové náklady na vaše videokonference?

Profesionální dron Aeryon SkyRynger na veletrhu PYROS a ISET 2017

Videokonference pro malé a střední firmy

Open space kancelář bez ztráty soukromí a rušivých zvuků

Nové technologie zvýšují motivaci k práci

Media Management pro profesionální bezpilotní prostředky AeryonLive

Interiérové projekční plochy

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudových videokonferencí pro LifeSize

Polk BOOM Bit - malý nositelný bluetooth reproduktor

Integrace videokonference Lifesize do Skype for Business