share itpoint.cz

Není dron jako dron - pravdy a mýty o dronech

Drony jsou vysněnou hračkou mnoha dětí i dospělých. Nebo třeba možným dopravcem některých internetových služeb, např. e-shopů. V profesionální verzi se již nyní stávají součástí vybavení armády, policie i Integrovaného záchranného systému.

Drony jsou v poslední době stále oblíbenější a experti dokonce označili rok 2016 rokem dronů. Díky rychlému nástupu jejich popularity se s nimi teprve seznamujeme a panuje o nich také i celá řada mýtů.

Létání dronem ve veřejném zájmu - tedy při použití složkami armády, policie či záchranářů, získává pro provoz profesionálního létacího prostředku výjimku. A to právě z důvodu veřejného zájmu, mnohem profesionálnější konstrukce a v neposlední řadě školeného řízení.

"Příkladem profesionálního zařízení je Aeryon SkyRanger, bezpilotní létající prostředek prověřený ve velmi náročných klimatických a povětrnostních podmínkách, čímž se od konkurenčních bezpilotních prostředků - mnohdy opravdu jen hraček - velmi výrazně liší. Běžný dron totiž není schopen létat za deště, o sněhu nemluvě a často ani za mírného větru. Stejně jako u jakékoli jiné techniky platí také u dronů nutnost rozlišovat mezi výrobky a využitím pro zábavu a ke komerčním účelům nebo často pro rychlé nasazení profesionálního zařízení či celého systému při akci Integrovaného záchranného systému. Poměr cena - kvalita - výkon je pak nesrovnatelný," říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která firmu Aeryon v ČR zastupuje a dodává.

Dron je hračka, která nikomu neublíží

Je třeba si uvědomit, že ačkoli běžný dron vypadá jako lehký model, může při neopatrném zacházení způsobit vážné zranění i smrt. Při letu nebo pádu nabere velkou rychlost a některé jeho části jsou velmi ostré. Na tato rizika bezpečnosti upozorňují i výzkumníci z dánské organizace Drone Research Lab, kteří podotýkají, že technika jde mnohem rychleji dopředu než péče o bezpečí.

Základním bezpečnostním pravidlem je - hned po dodržování výběru místa pro bezpečný let - že po celou dobu letu musí pilot udržovat se strojem vizuální kontakt a směřovat jej bezpečně mimo všechny překážky.

Létání s dronem nikomu nevadí

Opak je opět pravdou! Zejména pokud má dron kameru, je pro mnoho lidí nepříjemný. Není dovoleno létat s ním nad třetími osobami ani jejich majetkem a pořizovat záběry soukromých aktivit. Pokud toto pravidlo nedodržíte, můžete se dostat snadno do problémů.

S nárůstem počtu dronů bude jistě přibývat i takovýchto sporů.

Dron může létat skoro všude

Opak je pravdou! Pokud jste bez rozmyslu koupili dětem moderní létající hračku, určitě se seznamte s pravidly pro provoz. Létání s modely letadel či drony je totiž velmi omezeno. Bezpilotní letouny a drony je možné provozovat například pouze v bezpečné vzdálenosti od lidí, doporučuje se vzdálenost 50 metrů. Od budov i hustě obydlených oblastí je to minimálně 150 metrů.

Minimální povolená vzdálenost provozu dronu od letiště je 5,5 kilometrů a nesmí zde létat výše než 100 metrů nad zemí. Drony se musí zcela vyhnout také zakázaným oblastem, jako jsou jaderné elektrárny, ochranná pásma, chráněná území nebo vodní zdroje.

Článek AUDIOPRO s.r.o. ze dne 27. ledna 2017 - pátek, čteno 594x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články AUDIOPRO s.r.o.

Polk BOOM Bit - malý nositelný bluetooth...

Integrace videokonference Lifesize do Sk...

Videokonference v cloudu pro malé a stře...

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Sound masking pomáhá zvyšovat produktivi...

Není dron jako dron - pravdy a mýty o dr...

Smart hity letošních Vánoc

AeryonLive - platforma pro vzdálené říze...

Maskování zvukem dokáže vytvořit opravdu...

MagniFi Mini - malý soundbar s velkým zv...

Bezdrátový prezentační systém wePresent

Bezdrátový ovladač Awox SmartKIT pro chy...

Noční komerční provoz dronu Aeryon SkyRa...

Videostěny za nižší náklady a bez techni...

Sound masking pomáhá chránit důvěrné inf...

Chytré osvětlení a inteligentní zásuvky ...

Videokonference pomáhá s náborem nových ...

Kapesní a stylový reproduktor BOOM Swimm...

Jak na kvalitní poslech hudby při sportu...

Efektivní pracovní schůzky s využitím mo...

Dekorativní světelná koule jako netradič...

Profesionální dron do každého počasí

Videokonference dokáže reálně nahradit o...

Ovládejte smart žárovky gesty s ovladače...

Kapesní a stylový reproduktor BOOM Swimm...

Ozvučte si dům i zahradu - a bez drátů

Odolný dron pro univerzální použití

Hrající barevné žárovky pro příjemný pos...

Velkoplošná projekce a léto ve znamení f...