logo AVAST Software s.r.o.

Avast 2015 s podporou zabezpeční domácí sítě

Avast představuje novou verzi nejdůvěryhodnějšího zabezpečení - a to zcela zdarma! Nový Avast 2015 identifikuje zranitelné domácí routery, které jsou častou příčinou krádeže identity a ztráty soukromí uživatelů.

Bezplatná novinka "Zabezpečení domácí sítě" (Home Network Security) je součástí všech produktů Avast 2015. Jedním kliknutím lze otestovat domácí síť a odhalit tak potenciální bezpečnostní hrozby dřív, než je zjistí útočníci. Avast tak nyní pomůže identifikovat nevhodně nastavené domácí WiFi sítě, routery se slabými nebo původními hesly, zranitelné routery s přístupem k internetu, kompromitované internetové připojení a povolený, avšak nechráněný protokol IPv6.

Jedním z největších rizik, kterému lidé na jakékoliv WiFi síti čelí, je DNS útok. Druhá novinka, nazvaná "Ochrana DNS" (Secure DNS), se proto zaměřuje na šifrování komunikace mezi chráněným PC a zabezpečeným DNS serverem a zabraňuje tak přesměrování na podvodné webové stránky.

Další novou funkci představuje "Skenování HTTPS" (HTTPS Scanning), vylepšená komponenta technologie WebShield, která nyní před viry a hrozbami kontroluje i stránky zabezpečené protokolem HTTPS.

A konečně čtvrtou novinkou je "Celkový test" (Smart Scan), který umožňuje pomocí jednoho kliknutí zkontrolovat počítač a zjistit, zda jej neohrožují škodlivé soubory, zda je potřeba aktualizovat nainstalovaný software, jestli je domácí síť zabezpečená a také odhalit potenciální příležitosti na zvýšení výkonu analyzovaného počítače.

Rychlejší produkt, aktualizace softwaru třetích stran a zjednodušená online podpora

Avast 2015 dále přichází s přepracovaným systémem odměňování svých uživatelů (Avast Rewards). Za používání produktů Avast a jejich doporučování budou uživatelé nově odměňováni tzv. karma body a odznaky, za které pak mohou zdarma získat licence na prémiové produkty či slevy na další produkty. To vše lze interaktivně spravovat v rámci portálu "My Avast".

Další ochrana v rámci funkce Sandbox zahrnuje přidanou vyrovnávací paměť s asistovanou hardwarovou virtualizací, vytvářející virtuální "testovací prostředí", ve kterém jsou automaticky analyzovány podezřelé objekty.

Detekce PUP (Potentially Unwanted Programs neboli potenciálně nechtěných programů) identifikuje vybrané programy, které uživatel pravděpodobně nezamýšlel instalovat a nabízí mu možnost jednoduše je odstranit s cílem zrychlit výkon PC.

Vylepšené uživatelské rozhraní a maximální ochrana

Mezi další produktové vylepšení patří zjednodušené uživatelské rozhraní s přehlednější navigací a plynulejším ovládáním. Nyní lze např. pouze jedním kliknutím povolovat či zakazovat jednotlivé funkce a nástroje. Tento důraz na efektivní ovládání pak přispívá k celkově vyšší uživatelské přívětivosti programu.

Ochrana pro PC, Mac, firmy a mobilní zařízení

Nové bezpečnostní řešení Avast 2015 je dostupné ve čtyřech variantách určených pro koncové uživatele - Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier - a je k dispozici ve 45 jazycích.

Produkt Avast Mac Security, který je také zdarma, bude obsahovat funkci "Zabezpečení domácí sítě" a "Ochranu DNS" v prvním čtvrtletí roku 2015.

Avast také poskytuje prvotřídní ochranu pro firmy a mobilní zařízení.

Článek AVAST Software s.r.o. ze dne 6. listopadu 2014 - čtvrtek

Další články od AVAST Software s.r.o.

Konference Banking Forum 2018