logo AVG Technologies CZ s.r.o.

AVG oznámila akvizici společnosti Sana Software

Produkty pro online ochranu identity a rozšíření duševního vlastnictví posílí sadu softwarových zabezpečovacích řešení společnosti AVG a znamená vstup společnosti AVG do Silicon Valley.

Společnost AVG Technologies, globální poskytovatel antivirového softwaru a programů pro zabezpečení internetu s více než 80 miliony uživatelů ve 167 zemích, oznámila, že koupila společnost Sana Security, předního vývojáře počítačových programů na prevenci krádeží identity. Nadčasové technologie společnosti Sana v této průmyslové oblasti vychází z jejího zabezpečovacího softwaru založeného na chování, který proaktivně chrání proti hrozbám podobně jako imunitní systém lidského těla. Transakce představuje další úspěšný mezník ve firemní strategii rozvoje společnosti AVG, která se snaží neustále zlepšovat pokrytí zabezpečení internetu pro jednotlivce a malé firmy a rozšiřuje svou globální pozici. Společnost Sana má centrálu v kalifornském Redwood City, a rovněž umožní společnosti AVG, aby získala svou první pobočku v Silicon Valley.

Jak se hrozby rozšiřují o stále důmyslnější online útoky, které se snaží odcizit osobní informace, technologie společnosti Sana doplňují stávající nabídku společnosti AVG, neboť zajišťují stálou detekci hrozeb a automatické proaktivní odstraňování škodlivého softwaru. Desítky tisíc nových počítačových hrozeb, včetně stále složitějších botů (bots), rootkitů, spywaru a Trojských koňů, jsou rozesílány každý den. Technologie společnosti Sana pomáhá uživatelům počítačů zjednodušit a usnadnit ochranu proti krádežím identity.

"Akvizice společnosti Sana firmou AVG je jedním z nejvýznamnějších počinů v prevenci proti krádežím identity. Unikátní behaviorální software společnosti Sana v kombinaci se stávající zabezpečovací technologií společnosti AVG zajistí nejúplnější online ochranu identity v tomto průmyslovém odvětví a umožní stálou ochranu v reálném čase. Zároveň bude společnost AVG pokračovat, aby udržela nízké využívání PC zdrojů pro optimální výkon systému, což je kritický požadavek jak pro jednotlivce v domácnosti, tak pro zástupce firem," řekl J.R. Smith, generální ředitel společnosti AVG Technologies.

Zaměstnanci společnosti Sana Security, spolu s výzkumnou organizací Sana Labs, budou začleněni do organizace AVG a mít kanceláře v Silicon Valley.

Produkty společnosti Sana využívají vyspělou behaviorální technologii na ochranu osobních informací uživatele, včetně loginů, hesel a informací o účtech a dalších důležitých informací uložených v počítači. Tím, že napodobuje přístup, který používá lidský imunitní systém na odpuzení útočníků, software brání hackerům v tom, aby získali a přenesli citlivé informace z počítače uživatele, a zajistí tak jejich online bezpečnost.

Technologie společnosti Sana "učí" normální aplikace tomuto chování tím, že pozoruje, jak se tyto aplikace chovají k sobě navzájem (jejich tzv. "kódové cesty"). Zranitelnost ve formě softwarových bugů (chyb), chyb konfigurace uživatele, infekcí škodlivého softwaru (malware) a další útoky nutí aplikace, aby používaly neočekávané kódové cesty. Behaviorální technologie rozpozná tyto nesprávné směry a eliminuje hrozby ještě předtím než mohou ovlivnit uživatelova data.

Další články k tématům - aplikace - AVG - hrozby - identity - ochranu - Silicon - software - technologie - Valley - J.R. Smith

Článek AVG Technologies CZ s.r.o. ze dne 14. ledna 2009 - středa

Další články od AVG Technologies CZ s.r.o.