logo Borland, s.r.o.

Embarcadero zahajuje prodej rodiny nástrojů RAD Studio XE5

Embarcadero Technologies oznamuje dostupnost produktu RAD Studio XE5, nové sady nástrojů pro vývoj vícejazyčných aplikací s podporou databázových systémů, nyní i s podporou systémů Android a iOS na různých koncových zařízeních.

RAD Studio XE5 je jediným na trhu dostupným řešením, jenž vytváří skutečně nativní kód provozovaný přímo na procesoru pro všechny vedoucí výpočetní platformy – Android, iOS, Windows a OS X. Dovolí řešení vývoje z jediného zdrojového kódu, v rámci jediného týmu a jediného časového plánu, aniž by bylo třeba obětovat cokoli z nároků na kvalitu aplikací, propojitelnost nebo jejich výkon.

RAD Studio XE5 dovolí programátorům vytvářet skutečně nativní aplikace pro osobní počítače, tablety a chytré telefony a nasadit je rychle do provozu v podnicích i v aplikačních obchodech. Skutečně nativní (kompilované) aplikace běží přímo na hardware přístrojů a nevyžadují žádné skriptování nebo interpretační vrstvu. Vývojáři tak mohou dosáhnout nejlepší možné odezvy aplikací.

Nový průzkum společnosti Dimensional Research odhalil, že přestože 85% vývojářů pro Windows dostává za úkol vytvářet mobilní aplikace a 85% z nich dává přednost aplikacím nativním, pouze 17% z nich věří, že je možno dodávat nativní mobilní aplikace pro dvě či více platforem.

"Navrhli jsme RAD Studio XE5 tak, aby tento produkt pořádně zamíchal kartami a umožnil vývojářům rychle tvořit z jediného zdrojového kódu nativní aplikace s bohatou uživatelskou funkčností na mnoha různých zařízeních", říká pan Michael Swindell, starší viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero.

"Nejtěžším úkolem, kterému dnes čelí organizace vyvíjející software, je jak nejlépe rozšířit své podnikání na stále se rozšiřující paletu výpočetních zařízení. Pomocí produktu RAD Studio XE5 však vývojáři nyní mohou dodávat nativní aplikace pro zařízení se systémy Android, iOS, Windows a OS X za zlomek času a nákladů oproti použití libovolného jiného řešení", doplňuje Michael Swindell.

Přínosy nástroje RAD Studio XE5 zahrnují:

Aplikační platforma pro více zařízení

Skutečně nativní aplikace pro Android a iOS

Jeden zdrojový kód, jeden tým

Dostupnost

Produkty RAD Studio XE5, Delphi XE5 a C++Builder XE5 jsou okamžitě dostupné od místního zastoupení společnosti Embarcadero.

Další články k tématům - Android - BYOD - cloud - databáze - iOS - RAD - SmartPhone - tablet - telefon - úložiště - Michael Swindell

Článek Borland, s.r.o. ze dne 26. září 2013 - čtvrtek

Další články od Borland, s.r.o.