logo Borland, s.r.o.

Nezávislý a globální průzkum mezi vývojáři mobilních aplikací

Celosvětový průzkum sponzorovaný společností Embarcadero Technologies - vývojáři pro Windows hlásí prudce rostoucí poptávku po mobilních aplikacích, kterou však stávající nástroje nedokáží uspokojit.

Průzkum provedený společností Dimensional Research a založený na odpovědích 1337 vývojářů pro Windows z celého světa, odhalil zřetelný rozpor mezi rostoucím zájmem o mobilní aplikace na straně jedné a nedostatkem nástrojů pro jejich skutečnou tvorbu na straně druhé.

"Tento nezávislý a globální průzkum mezi vývojáři aplikací potvrzuje brutální problémy, kterým je třeba čelit během přechodu od aplikací pro stolní počítače k bohatě propojeným mobilním aplikacím", říká pan Tony de la Lama, starší viceprezident pro marketing a výzkum/vývoj u společnosti Embarcadero. "Vývojáři nám sdělili, že musí udržovat stávající aplikace pro stolní počítače a zároveň stejné aplikace zpřístupňovat i na mobilních zařízeních. RAD Studio XE5 se pyšní úplnou podporou vývoje aplikací pro Android, iOS, Windows a OS X. Vývojářům umožní na těchto strategických platformách vytvářet vysoce výkonné nativní aplikace "blízké k železu" s rychlou odezvou bohatého uživatelského rozhraní."

Hlavní závěry vyplývající z průzkumu jsou

Drtivá většina vývojářů pro Windows musí do své stávající strategie přidat i tvorbu mobilních aplikací:

Android představuje pro vývojáře Windows tu nejžádanější platformu:

HTML5 a JavaScript nejsou přednostním řešením mobilních aplikací:

"Vývojáři pro Windows jasně rozeznávají potřebu přenést své bohaté zkušenosti s vývojem aplikací i na aplikace mobilní", říká Diane Haglund, starší výzkumná pracovnice u Dimensional Research. "Dnešní nabídka vývojářských nástrojů buď omezuje koncové uživatele, nebo jejich používání má za následek drahé a složité postupy nativního vývoje pro různé platformy. Tito vývojáři pro Windows nutně potřebují lepší nabídku nástrojů."

Metodologie průzkumu

K průzkumu pomocí vícejazyčného webového formuláře byli pozváni vývojáři pro Windows z celého světa. Ti odpovídali na sérii otázek o poptávce mobilních aplikací, zkušenostech s tvorbou aplikací a problémy, kterým během vývoje čelí. Průzkum dokončilo a odeslalo 1337 respondentů. Všichni z nich měli zkušenosti s vývojem aplikací pro prostředí Windows.

O společnosti Dimensional Research

Dimensional Research poskytuje praktické marketingové průzkumy, které technologickým společnostem pomáhají přijímat promyšlenější obchodní rozhodnutí. Její výzkumní pracovníci jsou technologickými experty a dobře rozumí tomu, jak fungují firmy v IT. Služby kvalitativního výzkumu poskytují zákazníkům zřetelný náhled na dynamiku trhu a názory zákazníků.

Další články k tématům - Android - iOS - průzkum - výzkum

Článek Borland, s.r.o. ze dne 23. září 2013 - pondělí

Další články od Borland, s.r.o.