logo Borland, s.r.o.

RAD Studio XE4: vývoj pro Windows, Mac, iOS, mobilní zařízení a web

Embarcadero Technologies představuje RAD Studio XE4 - sadu nástrojů pro programování softwarových aplikací určenou vývojářům, kteří chtějí vytvářet skutečně nativní aplikace pro osobní počítače (PC), tablety a chytré telefony a dostávat je rychle na trh.

Produkt RAD Studio XE4 byl vytvořen vývojáři pro vývojáře. Těm dovolí pro vývoj aplikací pro více zařízení sestavit jediný vývojový tým, vytvářet jeden zdrojový kód v rámci jednoho časového plánu bez nutnosti obětovat cokoli z výkonu aplikací.

Skutečně nativní aplikace jsou provozovány přímo na technických prostředcích přístrojů bez použití skriptů nebo interpretační vrstvy. Poskytují vývojářům aplikací lepší možnosti ovládání a vyšší zabezpečení; uživatelům aplikací pak přátelštější prostředí, rychlejší odezvu a tím pádem i větší spokojenost s aplikacemi. Řada dnešních aplikací pro více zařízení se opírá o virtuální implementace nebo je interpretována v běhových prostředích - v tom případě nejde o skutečně nativní aplikace.

Klíčové vlastnosti produktu RAD Studio XE4:

RAD Studio XE4 přináší vývoj pro více zařízení s procesory ARM a Intel včetně Apple iPhone, iPod touch, iPad, Mac OS X, Windows PC nebo tablety Slate či Surface Pro.

Výhody takového přístupu jsou:

"V tomto roce se prodá zhruba miliarda chytrých telefonů a poprvé se má prodat více tabletů než PC. Zároveň se však dodavatelé software a podniky dostanou pod značný tlak poskytovat plně funkční a dobře ovladatelné aplikace pro více zařízení a více platforem. Na rozdíl od vývojářských řešení založených na jazycích HTML5 či JavaScript dovolí použití produktu RAD Studio XE4 dodávat skutečně nativní, tedy kompilované aplikace nepoužívající skripty a vytvořené z jediného zdrojového kódu - a spouštět je na tabletech, chytrých telefonech a osobních počítačích PC i Mac", říká Michael Swindell, starší viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero.

Další články k tématům - Android - iPad - iPhone - iPod - kamera - Mac - Oracle - RAD - SQL - tablet - telefon - Windows - Michael Swindell

Článek Borland, s.r.o. ze dne 23. dubna 2013 - úterý

Další články od Borland, s.r.o.