logo Borland, s.r.o.

Startovací edice nástrojů Delphi a C++Builder

Nové minimální verze nástrojů Delphi a C++Builder poskytují za nízkou cenu nezávislým vývojářům, studentům, kutilům a těm nejmenším podnikům přístup k oceňovanému software pro vývoj aplikací, se kterým mohou nastartovat vývoj aplikací a tím i své podnikání.

Nástroj Delphi je založen na programovacím jazyku Object Pascal a je jedním z nejčastěji používaných programovacích jazyků a vývojových prostředí na světě. Delphi pomáhá miliónům uživatelů rychle vytvářet kompilované aplikace pro prostředí Windows, ať již jde o aplikace stolní, databázové, vícevrstvé podnikové či aplikace s dotykovým uživatelským rozhraním. Podobně jako Delphi Starter je nástroj C++Builder Starter vstupenkou mezi vývojová prostředí RAD (pro rychlý vývoj aplikací), založené na jazycích C/C++.

C++Builder a Delphi Starter nabízí klíčové prvky integrovaného vývojového prostředí včetně 32-bitového kompilátoru do strojového kódu procesoru, ladicího nástroje a knihovně vizuálních komponent (VCL) pro rychlý vizuální vývoj aplikací pro Windows 7, Vista, XP a 2000 metodou "táhni-a-pusť". Verze pro začínající vývojáře též nabízí stovky komponent pro tvorbu uživatelských rozhraní, dotyková ovládání, pásové ovladače stylu Office a řadu dalších ovladačů pro Windows. Dále nabízí podporu více než 120 internetových protokolů a norem; IDE Insight pak poskytne ten nejrychlejší způsob jak nalézt a vykonat příkazy jediným kliknutím. Oba produkty jsou dostupné v anglické, německé, francouzské a japonské jazykové mutaci.

"Nové edice Starter zjednodušují vývojářům přístup ke dnes nejpopulárnějším a nejvýkonnějších vývojářským prostředím typu RAD", říká David Intersimone, ředitel pro vztahy s vývojáři a hlavní popularizátor produktů Embarcadero. "Za velmi nízkou cenu poskytnou nástroje Delphi a C++Builder Starter samostatným vývojářům a začínajícím podnikům či živnostem bohaté možnosti rychlé tvorby nativních aplikací pro Windows. Využití vloh pracovníků začínajících firem pro modernizaci aplikací ovlivní rychlejší rozvoj firem na začátku jejich existence."

Uživatelé nástrojů C++Builder a Delphi Starter smějí souběžně provozovat nejvýše pět licencí na podnikové síti. Uživatelé též smějí prodávat aplikace nebo komponenty vytvořené pomocí těchto nástrojů do té doby, dokud roční příjem z prodaných licencí nebo služeb nepřesáhne ekvivalent 1000 amerických dolarů. V okamžiku překročení tohoto komerčního prahu, případně v situaci, kdy uživatel potřebuje rozšířenou databázovou propojitelnost či vývoj vícevrstvých aplikací, je třeba provést upgrade licencí edice Starter na Delphi nebo C++Builder edicí Professional, Enterprise nebo Architect.

Cena a dostupnost

C++Builder a Delphi Starter jsou okamžitě k dispozici. Cena jedné licence pro nové uživatele je 4960,- Kč. Uživatelé starších verzí Turbo nebo libovolných jiných konkurenčních prostředí pro vývoj aplikací mohou provést upgrade na C++Builder nebo Delphi Starter za 3720,- Kč. Z edice Starter je možno provést upgrade na vyšší edice vývojářských nástrojů se slevou kolem 2500,- Kč. Uvedené ceny platí ke dni 1.2. 2011 a neobsahují DPH.

Další články k tématům - Builder - Delphi - Embarcadero - IDE - RAD - Starter - VCL - vývoj - David Intersimone

Článek Borland, s.r.o. ze dne 2. února 2011 - středa

Další články od Borland, s.r.o.