share itpoint.cz

Canon PowerShot A3000 IS a PowerShot A3100 IS: skvělé výsledky bez námahy

Společnost Canon uvádí na trh nové kompaktní, snadno použitelné a elegantní digitální fotoaparáty PowerShot A3000 IS a PowerShot A3100 IS nabité důmyslnými a uživatelsky přívětivými funkcemi. Fotografování tak bude zase o něco zábavnější. Kvalitní snímky pořídíte prakticky bez námahy.

Originální objektivy Canon a obrazový procesor DIGIC III jsou zárukou vynikajícího výkonu a vysoké užitné hodnoty malých a lehkých fotoaparátů PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS. Neobyčejný vzhled ukrývá celou řadu pokročilých technologií. PowerShot A3100 IS je nabízen v atraktivním modrém, červeném a stříbrném provedení, PowerShot A3000 IS ve stříbrném a černém. Oba nové modely nahrazují v dosavadním sortimentu PowerShot A1100 IS a předznamenávají významný kvalitativní posun celé řady PowerShot A.

Kvalita Canon - uvnitř i na povrchu

Canon PowerShot A3100 IS je vybaven snímacím senzorem s rozlišením 12,1 megapixelů, zatímco levnější PowerShot A3000 IS senzorem s rozlišením 10,0 megapixelů. Obrazový procesor DIGIC III, čtyřnásobný optický zoom a integrovaný optický stabilizátor obrazu produkují bohaté, do detailů prokreslené a dokonale zaostřené fotografie. Jasný LCD displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 6,7 cm (2.7") umožňuje přesnou kompozici záběru a přesné a pohodlné prohlížení pořízených snímků.

Pořízení kvalitních fotografií je neobyčejně snadné díky plně automatickému režimu Smart Auto s technologií detekce scény, která rozpoznává 18 různých scén a podle toho automaticky provádí optimální nastavení parametrů snímání, takže máte záruku, že se vám podaří dosáhnout skvělého výsledku prakticky za všech okolností.

Součástí Smart Auto je také technologie i-Contrast, která analyzuje každý snímek a podle toho automaticky upraví expozici, jas a zvýraznění detailů v tmavých oblastech, aniž by došlo ke zkreslení správně exponovaných oblastí. Režim Canon Easy usnadní použití fotoaparátu začátečníkům - vyřadí z činnosti většinu tlačítek a skryje ikony na displeji, takže stačí opravdu jen namířit a stisknout spoušť.

Funkce Smart Flash Exposure zajistí přirozené osvětlení každého snímku automatickým nastavením expozice a intenzity blesku podle fotografovaného objektu a světelných podmínek. Při fotografování za jasného denního světla rozpozná Smart Flash Exposure např. nežádoucí stíny v lidské tváři, které vznikají, když světlo dopadá na obličej pod určitým úhlem. Následně se automaticky aktivuje blesk, čímž dojde k dosvícení méně osvětlených míst a odstranění stínů. Rovněž při fotografování v makro režimu je intenzita blesku automaticky regulována tak, aby byl snímek optimálně nasvícen a prokreslen i při fotografování z bezprostřední blízkosti.

Technologie detekce obličeje vám usnadní fotografování přátel a rodinných příslušníků rozpoznáním obličeje v záběru a podle toho upraví expozici tak, aby bylo vždy dosaženo těch nejlepších výsledků. Funkce výběr a sledování obličeje umožňuje vybrat jednu tvář ze skupiny jako prioritní. Funkce korekce červených očí automaticky rozpoznává a opravuje "červené oči" způsobené bleskem, takže na fotografii vypadá každý skvěle. Inteligentní funkce detekce nové tváře je neocenitelná při fotografování skupin, protože umožňuje fotografovi snadno se přidat ke skupině - k expozici dojde až poté, co fotoaparát zaznamená, že do skupiny přibyla další tvář.

Kreativní fotografování s vynaložením minimální námahy

K dispozici jsou i nejrůznější kreativní funkce včetně nového režimu Low Light (Nízké osvětlení), která umožňuje pořízení kvalitních snímků v rozlišení 2,0 magapixelů i v horších světelných podmínkách. V režimu Super Vivid jsou pro změnu "oživeny" méně nápadné objekty zvýšením sytosti, takže výsledné fotografie jsou dynamičtější a poutavější. Plakátový efekt sníží počet barev ve výsledném snímku, takže fotografie získá „retro“ plakátový vzhled.

Navigace v nabídkách fotoaparátu PowerShot A3100 IS je snadná. Navíc jsou na displeji zobrazovány užitečné rady (Hints & Tips) popisující některé funkce fotoaparátu.

Kromě špičkových statických snímků lze s fotoaparáty PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS natáčet také video v rozlišení VGA včetně zvuku. K oběma modelům je také dodávána sada programů včetně integrované funkce pro nahrávání videí na YouTube, kde je lze rychle a snadno sdílet s přáteli.

Oba nové modely jsou navíc jako první z řady PowerShot A napájeny lithiumiontovými akumulátory, které jsou lehké, dobře přenosné a lze je dobíjet dle potřeby. Oba fotoaparáty také podporují velmi spolehlivé paměťové karty SDHC a SDXC (na kterou lze uložit až 2 TB dat).

PowerShot A3100 IS bude v České republice dostupný od začátku února a PowerShot A3000 IS od konce ledna 2011.

Fotoaparát Canon PowerShot A3000 IS
PowerShot A3000 IS

Fotoaparát Canon PowerShot A3100 IS
PowerShot A3100 IS

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 15. prosince 2010 - středa, čteno 1833x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články Canon CZ s.r.o.

Nové inkoustové multifunkce PIXMA typu v...

Profesionální digitalizační služby CoE-I...

Nová řada tiskáren MAXIFY pro malou a do...

Prvotřídní - i oboustranný tisk na flexi...

Průmyslové kamery pro práci při špatných...

Rychlý firemní tisk v profesionální kval...

Jednoduchý velkoformátový tisk pro práci...

Nové šekové skenery imageFORMULA

Digitalizace dokumentů a automatické zpr...

Cashback až 5000 Kč na vybrané produkty ...

Nová multifunkční zařízení i-SENSYS zpří...