logo Canon CZ s.r.o.

Canon XU-80 a BU-46H: síťové bezpečnostní kamery s vysokou kvalitou záznamu

Kamery Canon XU-80 a BU-46H mají široký rozsah vyklápění a otáčení a umožňují vzdálené ovládání se záznamem videa ve Full HD rozlišení. Obě kamery přináší HD-SDI a H.264 video a přenos přes síť pro vzdálené ovládání a sledování prostřednictvím video serverů třetích stran.

Canon využil svých více než 70 let zkušeností s vývojem objektivů. XU-80 přináší 20x optický HD zoom, který pomáhá bezpečnostním týmům detailně monitorovat velké oblasti. Disponuje velkým rozsahem otáčení a naklápění (180 stupňů vpravo a vlevo, 220 stupňů nahoru a 40 stupňů dolů).

1/3palcový 2,1megapixelový CMOS senzor umožňuje vytvářet velmi kvalitní Full HD (1920 x 1080) videa. Vzhledem ke kompaktním rozměrům kamery, přesnému snímání a vodotěsnému a prachuvzdornému povrchu lze kameru využít ve vnitřních i venkovních prostorech.

Canon XU-80 je vodotěsná a prachuvzdorná kamera se stupněm ochrany IP55. Může být proto bez dalších opatření nainstalována i v náročném prostředí a není ovlivněna přírodními podmínkami. Model XU-80W je vhodný pro trvalé venkovní použití a je dodáván se servo ND filtrem a čistící jednotkou. Tento model může být taktéž vybaven volitelnou podložkou.

Model XU-80 bude představen na veletrhu bezpečnostních technologií IFSEC International na stánku Canon (hala 4, stánek E40). Veletrh se koná od 14. do 17.5. 2012.

BU-46H nabízí záznam videa v televizní kvalitě a 1/3palcový CCD obrazový senzor a 20x optický HD zoom objektiv. Výjimečnou kvalitu obrazu zajišťují také funkce, jako jsou Auto Focus a chytrý stabilizátor obrazu.

Kamera disponuje širokým rozsahem otáčení (340 stupňů a rozsahem naklápění od 30 do 50 stupňů). Díky plynulému a přesnému otáčení a naklánění je BU-46H ideální pro sledování větších prostor. Kamera je vodotěsná, prachuvzdorná a se stupněm ochrany IP55.

Videozáznam z kamery v HD rozlišení lze přehrát na jakémkoli do sítě zapojeném počítači a všechny parametry lze měnit pomocí dodávaného softwaru. To ocení především uživatelé, kteří potřebují nahrávat a prohlížet záběry na dálku, například při sledování venkovních prostorů, střežení hranic a monitorování dopravy.

Obě kamery disponují špičkovou kvalitou obrazu za denního i nočního osvětlení. Funkce kompenzace dynamického rozsahu dovoluje XU-80 nahrávat video i v extrémních světelných podmínkách díky automatické korekci kontrastu. Při nahrávání videa při nízkém osvětlení využije XU-80 funkci pomalé závěrky a snímku dodá jas. Natáčení v noci či při nízkém osvětlení usnadňuje černobílý režim bez IR cut filtru.

"Kamery XU-80 a BU-46H spojují odborné znalosti našich divizí televizního vysílání a síťových kamer. Poskytují kvalitu obrazu shodnou s kvalitou televizního vysílání a možnost propojení s video serverem. Oba modely splňují představy i těch nejnáročnějších uživatelů, kteří hledají HD CCTV kamery.

Vynikají i v nejnáročnějších oblastech zabezpečení, jako je bezpečnost objektů nebo monitoring davu a nabízí výjimečný rozsah a hloubku obrazu,“ říká Joe White, Channel Development Manager pro síťové kamery, Canon Europe.

ŠTÍTKY - CCD - CCTV - CMOS - HD - kamera - server - video - zoom

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 20. dubna 2012 - pátek

Další články od Canon CZ s.r.o.

Acronis Backup 12.5