logo Canon CZ s.r.o.

Hitachi, Canon a Matsushita dospěly k zásadní dohodě ohledně vývoje LCD panelů

Společnosti Hitachi, Canon Inc. a Matsushita Electric Industrial Co. uzavřely základní dohodu o spolupráci, zaměřenou na podporu rozvoje technologie LCD (liquid crystal display). Na základě dohody spojí tyto tři společnosti své síly, aby urychlily rozvoj nových špičkových technologií a rozšířily možnosti jejich použití.

In-Plane Switching Společnost Hitachi vlastní pokročilé technologie týkající se tekutých krystalů, včetně světově proslulé technologie In-Plane Switching (IPS), která umožňuje vynikající reprodukci barev, široký pozorovací úhel a další užitečné funkce. Canon vyniká v oblasti kamer a fotoaparátů, tiskáren a lékařských přístrojů. Společnost Matsushita je zase předním světovým výrobcem plochých televizorů.

Společnosti se dále dohodly, že Canon a Matsushita získají prostřednictvím převodu akcií od Hitachi po 24,9 % podílu ve firmě Hitachi Displays Co., Ltd. ("Hitachi Displays"), pobočky Hitachi, doposud v plném vlastnictví, která se zabývá výrobou malých a středních LCD displejů. Tato transakce, pokud bude schválena příslušnými legislativními orgány, by měla být dokončena 31. března 2008.

Hitachi si tak nechá v tomto podniku podíl 50,2 %. Všechny tři společnosti budou dále projednávat podrobnosti dohody.

LCD panely nacházejí stále větší uplatnění v nejrůznějších odvětvích – od mobilních telefonů přes ploché televizory a monitory k počítačům, po digitální fotoaparáty, herní konzole, tiskárny, elektroniku do automobilů apod. Celosvětově tak roste poptávka po LCD panelech. Silná konkurence však nutí výrobce dodávat stabilní množství kvalitních LCD panelů za nízké ceny. Proto je nutné investovat do vývoje špičkových technologií.

Společnost Hitachi se proto rozhodla rozšířit své partnerství se společnostmi Canon a Matsushita v zájmu urychlení vývoje špičkových technologií prostřednictvím spolupráce. Vývoj nových LCD technologií Hitachi tak bude podporován z nových zdrojů. Společnost Hitachi vlastní celou řadu pokročilých technologií z oblasti tekutých krystalů, jako např. IPS, která dosáhla světového věhlasu, protože umožňuje vynikající reprodukci barev, široký pozorovací úhel a další pokročilé funkce. Prostřednictvím spojení sil se společnostmi Canon a Matsushita chce Hitachi vývoj špičkových technologií ještě více urychlit. Kromě toho usiluje Hitachi, jako výrobce konečných produktů, o posílení svého postavení na trhu plochých LCD televizorů uvedením nejtenčího televizoru na světě a ultratenkého televizního panelu řady "Wooo UT".

Prostřednictvím optimální alokace podnikových zdrojů za účelem vybudování stabilní, vysoce ziskové skupinové struktury, chce Hitachi zdokonalit svůj základní systém řízení "Tvorba a zisk prostřednictvím spolupráce".

Odkoupením podílu v Hitachi Displays si Canon zajistí stabilní dodávku LCD panelů, což mu má vytvořit lepší podmínky pro vývoj nových produktů zkrácením vývojového cyklu a rozšíření funkcí produktů. Dále chce Canon vylepšit své digitální fotoaparáty i další produkty jako spotřební elektroniku, kancelářská zařízení či lékařské přístroje použitím špičkových malých a středních LCD displejů. Canon rovněž plánuje urychlení vývoje displejů na bázi organických světelných diod (OLED) prostřednictvím spolupráce se společností Hitachi, která má pro tento účel celou řadu pokročilých technologií.

Canon bude nadále vyvíjet různé typy displejů pro zobrazování pro různá média jako pokročilou kombinaci obrazového vstupu a výstupu pro data, nehybný obraz i video, která umožní uživatelům intuitivně zpracovávat obraz a informace v libovolném kontextu pro nejrůznější osobní i profesionální účely.

Matsushita rozšiřuje své hlavní provozy PDP. A rovněž zvyšuje svůj podíl ve společnosti Hitachi Displays, která vyvíjí, vyrábí a prodává LCD panely založené na technologii IPS pro velké televizory, i ve společnosti IPS Alpha Technology, Ltd. ("IPS Alpha"), což je společný podnik typu joint venture, na kterém se podílejí také Canon a Matsushita. To vše je součástí iniciativy společnosti Matsushita, jejímž cílem je ve spolupráci s Hitachi Group zajistit stabilní dodávku LCD displejů vybudováním výrobního závodu nové generace v IPS Alpha. Cílem je využít vynikajícího výkonu a výhodné ceny panelů IPS α pro zvýšení konkurenceschopnosti televizorů řady VIErA souběžně s modely PDP.

Matsushita velice agresivně posiluje své postavení na trhu prostřednictvím rozšíření svých vertikálních aktivit v sektoru LCD televizorů. Nový výrobní závod IPS Alpha by se měl stát budoucí základnou pro výrobu displejů OLED. Společnost Matsushita plánuje nadále zvyšovat vývoj i výrobu LCD televizorů. Věří, že se díky citlivému reagování na různé potřeby a přání zákazníků stane vedoucí silou na světovém trhu LCD televizorů.

Ve druhé fázi plánují všechny tři zúčastněné společnosti další změny vlastnictví, na základě kterých převezme Canon, společnost s rozsáhlým know-how v oblasti malých a středních displejů z perspektivy uživatele, většinu v Hitachi Displays, zatímco Matsushita, přední světový výrobce televizorů, převezme většinu v IPS Alpha.

O technologii IPS Technologie IPS (In-Plane Switching) byla společností Hitachi uvedena v roce 1995. Jedná se o technologii tekutých krystalů TFT, která se začala komerčně využívat v roce 1996. Podstatou technologie IPS je rotace molekul tekutých krystalů v rovině paralelní s TFT substrátem, zatímco elektrické pole působí horizontálně. Tím je dosaženo skvělých výsledků v oblasti šířky pozorovacího úhlu, věrnější reprodukce barev a rychlejší odezvy.

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 12. března 2008 - středa

Další články od Canon CZ s.r.o.

Projektory Canon na veletrhu ISE 2009

Dvě zlaté ceny DIWA pro zrcadlovky Canon

Nové HD videokamery Canon XH G1S a XH A1S

Reklamní kampaň Canonu je v duchu maximální kreativity a originality

Freecording od Canonu v další fázi

Canon vysílá vítěze fotografické soutěže na jejich vysněnou misi

Canon uvádí v limitované sérii digitální fotoaparát Digital IXUS 980 IS

Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS

Digital IXUS 980 IS

Canon obohacuje fotoaparáty PowerShot se supervýkonným zoomem o funkci snímání HD videa

Canon staví do čela nové řady PowerShot fotoaparát PowerShot G10

EOS 5D Mark II nabízí snímání Full HD videa

Canon otevírá nový Shop in Shop v prodejně Megapixel

Canon se na dalších 5 let stává hlavním sponzorem festivalu Visa pour

Canon výrazně snižuje ceny velkoformátových tiskáren

Canon rozšiřuje sortiment zelených kalkulaček o první kancelářské modely s funkcí tisku

Canon HD zaostřuje na extrémní sporty festivalu Freestyle.ch

Laserové produkty i-SENSYS společnosti Canon získaly dvě ocenění Buyers Laboratory Inc.

Významný den pro fotografii

Antonín Brož nastupuje na pozici Channel Director Distribution

Canon se při udílení výročních cen EISA podařil hattrick

Dvě nové HDD videokamery Canon

Canon podporuje průlomový módní snímek Nicka Knighta

Společnost Canon vyhlásila vítěze soutěže Mise

Canon je partnerem letošního Sázavafestu

Soutěž Mise je u konce

Canon na drupě překonal všechna svá očekávání

EOS 1000D

Canon uvádí vysokorychlostní skener Colortrac SmartLF Ci 40 pro skenování technické dokumentace

Velkoformátové tiskárny imagePROGRAF iPF8000S a imagePROGRAF iPF8100 zastínily v testech konkurenci

Společnost Canon se snaží zvýšit svůj podíl na trhu digitálních videokamer odvážnou kampaní Freecording

Canon sponzoruje Getty Images Gallery

Canon sponzorem unikátní multimediální výstavy The Places We Live

Tiskárny Canon SELPHY CP770 a SELPHY CP760

CPS Video je program technické podpory pro uživatele profesionálních HD produktů Canon

Fotografická soutěž Canon Fan Foto odstartovala fotbalovou horečku UEFA EURO 2008

Špičkový mobilní tisk s Canon PIXMA iP100

Mise společnosti Canon

Renomovaný fotograf Rankin testoval fotoaparát Canon EOS-1Ds Mark III

Změny ve společnosti Canon v rámci Channel managementu regionu 4CE a České a Slovenské Republiky

Digital IXUS 970 IS

Canon Digital IXUS

Společnost Canon vyrobila 30miliontý produkt systému EOS

Projektory Canon XEED jsou klíčovou součástí nového systému pro lékařské zobrazování

Hitachi, Canon a Matsushita dospěly k zásadní dohodě ohledně vývoje LCD panelů

Canon zůstává evropskou jedničkou na trhu fotoaparátů