logo Canon CZ s.r.o.

Instalační projektory s LCOS technologií

Nejnovější modely projektorů Canon disponují vysokým světelným výkonem a rozlišením WUXGA - používají klasickou lampu nebo laserovou technologii. Projektory se hodí pro použití v menších prostorách i ve velkých sálech.

Projektory Canon XEED WUX7500, XEED WUX6700 a XEED WUX5800 používají lampu, zatímco modely Canon XEED WUX7000Z, XEED WUX5800Z a XEED WUX6600Z se spoléhají na laserovou technologii.

Nechybí ani kompatibilita se šesticí objektivů s motorizovaným pohybem včetně nového RS SL06UW s obzvlášť vysokým rozlišením a mimořádně malým zkreslením.

Projektory s lampou budou dostupné ve variantách se světelným výkonem 5800, 6700 a 7500 lumenů, laserové modely s výkonem 5800, 6600 a 7000 lumenů. Za vysokým jasem stojí nový systém AISYS 4.2 s dokonalejším optickým uspořádáním a reflexními LCOS panely, které zajišťují vysoký kontrast a takřka neznatelné mezery mezi jednotlivými pixely.

Výsledkem spojení těchto technologií je jemný obraz plný detailů bez nežádoucího mřížkování, které občas trápí uživatele tradičních LCD projektorů. Perfektní je i nativní kontrastní poměr - v případě modelů XEED WUX7500, XEED WUX6700 a XEED WUX5800 má tato důležitá vlastnost hodnotu 2000:1 a u projektorů XEED WUX7000Z, XEED WUX5800Z a XEED WUX6600Z 4 000:1. Dynamický kontrastní poměr je dokonce 20000:1. Důležité je také pokrytí barevného prostoru s RGB.

Součástí nových projektorů je procesor, který má dostatek výkonu pro přesné zpracování obrazového výstupu, například i v případě zobrazování rentgenových snímků - nechybí ani simulační režim Digital Imaging and Communication in Medicine - DICOM - splňující požadavky standardu DICOM 14 pro zobrazování medicínských dat ve výuce.

Ve výsledku nové projektory nabízí divácký zážitek s ostrým a jasným obrazem, s věrnějšími a bohatšími barvami i se sytější černou. Projektory Canon navíc kvalitu výstupů zachovávají i v případě použití v rozlehlých prostorách, například při promítání v muzeích nebo na veřejných akcích.

Robustní a odolný design k použití v různorodých situacích

Laserové projektory jsou přitom nejmenší a nejlehčí projektory v historii značky Canon a v prostředích s nedostatkem volného místa tak ještě více rozšiřují spektrum možných aplikací. Instalaci zjednodušuje i posun objektivu pro vyrovnání projekce bez naklánění nebo změny umístění projektoru a v případě potřeby lze využít také čtyřbodovou korekci lichoběžníkového zkreslení.

Nové modely nabízí funkci překrývání okrajů včetně sladění správné polohy až na úrovni jednotlivých pixelů a skvěle se tak hodí i pro promítání obrazu vytvářeného více projektory současně. Například na výstavách či veletrzích. A nechybí ani funkce pro zobrazení obrazu v obraze.

Velmi užitečné jsou hodiny reálného času, díky kterým lze předem naprogramovat promítání v konkrétním čase na týdenní i denní bázi, což zjednodušuje použití v oblasti digitální reklamy.

Snadno použitelná je v případě nejnovějších projektorů také konektivita - obrazové, zvukové i řídící signály lze díky podpoře standardu HDBaseT přenášet pomocí jediného kabelu kategorie Cat6.

Nové projektory mohou využívat hned šest snadno vyměnitelných objektivů s motorizovaným pohonem včetně nového RS-SL06UW. Tento objektiv vedle vysokého rozlišení a nízkého zkreslení přináší také velký posun -15/75%, projekční poměr na krátkou vzdálenost 0,54:1, podporu zaostřování okrajů pro ideální projekci na klenuté povrchy a velkou hloubku ostrosti pro nezkreslený výstup na neobvykle tvarovaných plochách.

Díky šestici různých objektivů s ostrostí v celém rozsahu zoomu si uživatelé mohou vybrat v rozsahu od ultra širokoúhlého modelu až po objektiv s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností.

Nízké náklady i energetická nenáročnost

Canon dlouhodobě usiluje o maximální snižování negativních vlivů na životní prostředí. V porovnání s konkurenčními modely ze třídy projektorů s extrémně vysokým jasem se proto mohou nejnovější zařízení značky Canon pochlubit špičkově nízkou spotřebou pouhých 0,073 wattů na jeden lumen a 0,3 wattů v pohotovostním režimu.

Uživatelé na nových projektorech určitě ocení i velmi snadnou údržbu, a to včetně jednoduché výměny náhradních dílů. Například u modelů XEED WUX7500, XEED WUX6700 a XEED WUX5800 lze lampu vyměnit bez potřeby jakýchkoli speciálních nástrojů.

Přínosem je i podpora WiFi umožňující správu projektorů prostřednictvím zařízení s operačním systémem iOS - stačí si nainstalovat novou aplikaci Canon Projector Service Tool. Tato aplikace pomůže s řešením řady problémů a ještě více tak zjednoduší používání nových projektorů.

Díky využití technologií modrého laserového světla a žlutého fosforu není nutná častá výměna lampy - nové projektory zvládnou bez údržby až 20000 hodin provozu.

Hlavní přednosti projektorů

Projektory XEED WUX7500, XEED WUX6700 a XEED WUX5800:

Projektory XEED WUX7000Z, XEED WUX5800Z a XEED WUX6600Z:

Objektiv RS-SL06UW:

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 1. února 2018 - čtvrtek

Další články od Canon CZ s.r.o.

Ocenění TIPA Awards za rok 2018 pro šest produktů Canon

Nové televizní objektivy v rozlišení 4K

Vliv vizuálního vyprávění příběhů na dnešní společnost

Nový kompaktní laserový projektor Canon LX-MU500Z

Nové 4K referenční monitory Canon s podporou standardu 12G-SDI

Filmový objektiv CN-E20mm T1.5 L F zjednodušuje natáčení snímků ve 4K rozlišení

Full frame kamera C700 FF s novou technologií snímání obrazu

Fotoblex s inteligentní automatikou pro optimální osvětlení

Zrcadlovky EOS pro začátečníky

Systémový fotoaparát EOS M50 natáčí i filmy v rozlišení 4K

Profesionální příslušenství jako dárek k vybraným produktům Canon EOS

Canon opět získal prestižní ocenění v oblasti průmyslového designu

Full HD videokameru LEGRIA HF G26 využijete i při špatných světelných podmínkách

Instalační projektory s LCOS technologií

Nové inkoustové tiskárny řady PIXMA G

Kvalitní a levný domácí tisk

Síťová kamera pro sledovací řešení

Malý a laserový 4K projektor k profesionálnímu využití

Zimní cashback, akce na zrcadlovky EOS a nové objektivy

Zachyťte své příběhy v novém roce - vánoční akce Canon

Nové modely multifunkčních tiskáren imageRUNNER ADVANCE

Fotograf Jan Drnek digitalizoval dějiny slovanských národů

Nové inkoustové multifunkce PIXMA typu vše v jednom

Profesionální digitalizační služby CoE-IDP

Nová řada tiskáren MAXIFY pro malou a domácí kancelář

Prvotřídní - i oboustranný tisk na flexibilní média

Průmyslové kamery pro práci při špatných světelných podmínkách

Rychlý firemní tisk v profesionální kvalitě s novou řadou i-SENSYS

Jednoduchý velkoformátový tisk pro práci s technickou dokumentací

Nové šekové skenery imageFORMULA

Digitalizace dokumentů a automatické zpracování faktur

Cashback až 5000 Kč na vybrané produkty Canon

Nová multifunkční zařízení i-SENSYS zpřístupňují malým firmám výhody mobilní práce

TechEd-DevCon 2018