logo Canon CZ s.r.o.

Plnoformátová zrcadlovka EOS R - první fotoaparát s nově vyvinutým RF bajonetem

EOS R inovuje existující systém EOS a poskytuje bohatší, detailnější výsledky, se skvělou ostrostí a kvalitou. EOS R je prvním fotoaparátem, který je opatřen RF bajonetem o průměru 54 mm, vzdáleným 20 mm od snímače a opatřeným 12 konektory pro komunikaci s objektivy.

Kombinace vysoce výkonných objektivů řady RF, full frame CMOS senzoru s přibližně 30,3 miliony efektivních pixelů a nejnovějšího procesoru DIGIC 8, umožňuje EOS R vytvářet nejvyšší kvalitu obrazu. Komunikace mezi tělem fotoaparátu a objektivem RF je na takové úrovni, že dokonce i režim Digital lens optimizer, který díky informacím přenášeným bajonetem dočišťuje optický výsledek, má minimální dopad na zpomalení kontinuálního snímání.

Skrze nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě - jen 0,05 vteřiny - a schopnost souvisle zachytit pohybující se objekty rychle a precizně, s možností až 8 snímků za vteřinu v režimu kontinuálního snímání (pevný AF) a 5 snímků za vteřinu s AF tracking, nabízí EOS R velmi konzistentní uživatelské rozhraní pro sebevědomé fotografy.

EOS R má funkcionalitu "Touch and drag AF", která umožňuje intuitivní možnost výběru z 5655 pozic AF2 - více než kolik má jakýkoliv jiný fotoaparát v této třídě. Jelikož je toto zařízení první na světě, které dokáže automaticky zaostřovat v tmavém prostředí až do -6EV3, je EOS R optimalizován na focení v prostředí s nízkým množstvím světla díky pokročilému elektronickému hledáčku (Electronic Viewfinder - EVF) s 3,69 miliony bodů, poskytuje 100% pokrytí snímané scény a dává možnost vidět objekty v jejich skutečných barvách i prostředí skoro absolutní tmy.

EOS R nabízí možnost neslyšitelného snímání obrazu díky reálně tiché závěrce a poskytuje tím totální diskrétnost i v těch nejosobnějších fotografických prostředích, takže je ideální například pro fotožurnalisty či svatební fotografy.

EOS R je skutečně mistrným nástrojem pro tvůrce filmů skrze možnost točit na formát 4K s plnou kontrolou audio záznamu, díky variabilitě otočného displeje a pomocníkovi pro manuální ostření - funkce peaking.

Dodatečně mohou tvůrci filmů použít 10 bitový výstup skrze HDMI a díky profilu Canon log mohou snímat záznam v neutrálním kontrastu až do dynamického rozsahu 12 EV kroků při nastavení ISO 400, což jim umožní následné úpravy v post-processingu, aby se vyhnuli i sebemenší nuanci v barevném detailu, stínech a přepalech.

Skoro veškeré ovládání na těle EOS R je přizpůsobitelné, což přináší nový rozměr personalizace a užívání EOS majiteli. Dobře známá, ale přece jen vylepšená ergonomie EOS - robustní tělo z hliníkové slitiny odolné proti povětrnostním vlivům - dovoluje uživatelům fotit delší dobu, a přitom si stále užívat pohodlí gripu a intuitivního rozhraní. Jako první v modelové řadě EOS má EOS R přizpůsobitelnou multifunkční lištu, na které si uživatel může přednastavit preferované nastavení, například citlivost ISO.

Pro ty, kteří jsou stále v pohybu, nabízí EOS R Bluetooth konektivitu skrze spárování s mobilním telefonem, a také ukládání GPS polohy u každé pořízené fotografie. Dodatečně lze využít také aplikace Canon Camera Connect, která nabízí svobodu tvůrčímu fotografování focením skrze dálkové ovládání.

Nově představeným uživatelským prvkem všech RF objektivů je nový ovládací prstenec, tzv. "Control ring", který umožní rychlé nastavení clony, rychlosti závěrky, ISO či kompenzaci expozice velmi jednoduše, bez přerušení koncentrace na záběr.

Hlavní vlastnosti systému EOS R:

Hlavní vlastnosti fotoaparátu EOS R:

Špičková optika

Odstup bajonetu RF s průměrem 54 mm pouhých 20 mm od fokální roviny nabízí zcela nové možnosti v optické konstrukci objektivů. Umožnil konstruktérům společnosti Canon sestrojit takové objektivy, které dříve nebyly možné. Vedle objektivů v rámci existujícího systému EOS dnes Canon uvádí také 4 nové objektivy v systému EOS R, které posouvají hranice optiky.

RF 50mm f/1.2L USM je extrémně světelný zástupce kategorie L - nejsvětelnější v této třídě. Mimořádné zobrazení detailů, vysoká ostrost, ohromující hloubka ostrosti a pozoruhodný výkon v prostorách s nízkým množstvím světla - to jsou výhody této optické konstrukce.

Model RF 24-105mm f/4L IS USM patří do modelové řady "eLkových" zoom objektivů a stává se prvním modelem, který využívá technologii Nano USM - ideální pro tvůrce filmů při potřebě nepřerušovaného zaostřování za účelem přirozeně vypadajících přechodů mezi snímky při sledování objektu pohybujícího se od či ke kameře. Je tenký a jednoduše ovladatelný a má fixní světelnost 4. Rychlý a tichý systém automatického zaostřování a pětistopá stabilizace obrazu z něj dělá ideální model pro filmaře.

Rychlý, světelný a všestranný objektiv se standardním rozsahem ohniskových vzdáleností - model RF 28-70mm f/2L USM - je prvním na světě, který nabízí vysokou světelnost f/2 skrze celý rozsah ohniskových vzdáleností. Konstrukce barelu absorbuje případné pády či nárazy, zabraňuje jejich ničivým následkům a dělá objektiv velmi odolným.

Posledním z představovaných modelů je vysoce světelný makroobjektiv RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM, ideální pro street foto, cestování a pořizování detailních záběrů. Nabízí přirozené širokoúhlé záběry, pohledy do makrosvěta a hybridní stabilizaci obrazu. Ostření, clona a stabilizace obrazu jsou integrovány do jedné konstrukční jednotky.

Hlavní vlastnosti RF 50mm f/1.2L USM:

Hlavní vlastnosti RF 24-105mm f/4L IS USM:

Hlavní vlastnosti RF 28-70mm f/2L USM:

Hlavní vlastnosti RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM:

Všechny objektivy na dosah

Tři nově představené adaptéry umožňují více než 70 modelům objektivů EF a EF-S1 využívat inovativního systému EOS R, který podpoří nové možnosti optiky při zachování vysoké kvality obrazu a vysokého výkonu, jaký lze vidět při užívání s EOS zrcadlovkami. Tento adaptér přináší uživateli možnost ovládacího prstence, který se nachází na RF objektivech.

Drop-in filter adaptér umožňuje použití širokého spektra drop-in filtrů (Drop-in polarizační filtr a Drop-in variabilní ND filtr). Je to ideální řešení pro filmaře využívající objektivy, ke kterým je složité nebo nemožné filtr přidat. Drop-in variabilní ND filtr řídí expozici, přičemž polarizační cirkulární filtr eliminuje odrazy a vylepšuje barevnou saturaci. Oba filtry jsou ideální pro ohromující kvalitu obrazu, která pohání potřeby uživatelů.

Hlavní vlastnosti Canon adaptérů:

Přizpůsobte si celý proces tvorby fotografií

Široké spektrum nového příslušenství dostupné pro EOS R obsahuje také například grip na baterii či blesk. Grip BG-E22, umožňuje použití dvou vysokokapacitních lithio-ionových LP-E6N baterií a nabízí možnost externího nabíjení skrze USB adaptér, fotograf se tak může focení věnovat déle a také má usnadněné focení při vertikální pozici, se zachováním polohy ovládacích prvků.

Pro kreativní možnosti osvětlení nabízí BG-E22 PC terminál pro připojení na tradiční kabelový studiový blesk pro použití s EOS R.

Speedlite EL-100 je kompaktní, lehký a vysoce účinný blesk s automatickým režimem, který umožňuje komunikaci s kompatibilními přístroji, aby odstranil záludnosti zábleskové fotografie. Má dostatek síly, aby osvítil několik subjektů při dobrých světelných podmínkách venku, ale i uvnitř při zhoršených světelných podmínkách a jemným násvitem projasnil scénu díky funkcionalitě odrazu blesku od zdi a stropu.

Hlavní vlastnosti Battery Gripu BG-E22:

Hlavní vlastnosti Speedlite EL-100:

Digital photo professional express (DPP Express)

Abyste ze svých fotografií mohli dostat to nejlepší a pro rozšíření možností práce se soubory RAW, dnes Canon také představuje Digital photo professional express (DPP Express) pro iPad. Intuitivní a jednoduše ovladatelné rozhraní nabízí velmi široké možnosti RAW post-processingu, sledování a editování fotografií s použitím přístrojů EOS či EOS R.

Obrázky lze naimportovat skrze aplikace Camera Connect a mohou být editovány přímo v aplikaci na iPad od možnosti úpravy vyvážení bílé a barevných tónů až po úpravu dynamického rozsahu.

Software DPP Express umožňuje zobrazit fotografie s použitím "Perceptual quantization", HDR formátu, který cílí na velká filmová studia. Software dává možnost editování a zobrazování4 vysoce kvalitních fotografií s širokým dynamickým rozsahem.

Hlavní vlastnosti Digital Photo Professional (DPP) Express:

Od pořízení fotografie k tisku

Canon dnes posiluje nabídku celistvého řešení od pořízení fotografie k jejímu tisku novým tiskovým softwarem. Při použití nového softwaru Professional Print & Layout můžete vytisknout vysoce kvalitní fotografie editované skrze Digital Photo Professional při zachování všech vlastností (barevnost, ostrost).

Součástí softwaru je nová tisková funkce DPRAW, která umožňuje tisk ve vysokém rozlišení. Tato funkce má schopnost načíst datové soubory DPRAW a zobrazit tak přesnou reprodukci ostrosti detailů a textur, jak to fotograf sám zamýšlel. Tento způsob tisku dodává výtiskům dojem 3. dimenze.

Software také obsahuje novou funkci HDR tisku, která umožňuje reprodukovat nejvýraznější momenty fotografií v plné kvalitě. Použitím funkce Exhibition Lighting Optimisation mohou být tisky vytvořeny tak, aby dosáhly rozšířeného dynamického rozsahu v kombinaci s jasnými světly například v galeriích či na výstavách.

Hlavní vlastnosti Professional Print & Layout:

Další články k tématům - bajonet - CMOS - EOS - fotoaparát - fotografie - GPS - HDMI - HDR - objektiv - stabilizace - světelnost - tisk - video - zaostřování - zoom - zrcadlovka

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne 12. září 2018 - středa

Další články od Canon CZ s.r.o.

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX C5800 - skutečné centrum pro bezproblémovou digitalizaci

Nová multifunkce Canon imagePRESS C170

Nové portfolio repasovaných multifunkcí Canon imageRUNNER ADVANCE

Multifunkce Canon pomáhají v neziskovkách

Nová řada imagePRESS C10010VP zvyšuje produktivitu vysokorychlostního archového tisku

Nová řada tiskáren Arizona 2300 s technologii Arizona FLOW

Pracujte z libovolného místa s podporou uniFLOW Online

Multifunke Canon s nativní podporou správy tisku Universal Print

Digitální tisk zakázkových tapet

První instalace produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Nová řada inkoustových produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Technologické trendy pro digitální kancelář 2020

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX jako centrum digitální transformace firmy

IT útoky na dodavatelské řetězce a deepfake podvody

Použité multifunkce Canon budou dál sloužit u neziskovek

Lehkomyslný centralizovaný firemní tisk přináší bezpečnostní rizika

Síťový stolní skener s připojením přes LAN, WiFi nebo USB

Nová série imagePROGRAF PRO pro kvalitní velkoformátový tisk

Použité kopírky a multifunkce pro školy a neziskovky

Upgrade multifunkcí i-SENSYS přináší řadu vylepšení

České kanceláře stále preferují papír a šanony před cloudem

Čipování zaměstnanců jako základ bezpečnostní strategie pro kanceláře budoucnosti

imageRUNNER ADVANCE pod ochranou McAfee

Výkonný produkční skener Canon digitalizuje církevní spisy

Udržitelnost a ekologie budou mít dopad na podnikání

Skenery a tiskárny Canon ve službách výstavy o Medě Mládkové

Rizikové neoriginálních tonery z Číny

Produkční tiskárna Océ Colorado 1650 pro tisk z role na roli

Jak se účinně bránit zneužití citlivých dat v éře digitalizace

Nová barevná multifunkční tiskárna imageRUNNER ADVANCE C475 III

Profesionální tisk s novou řadou tonerových tiskáren imagePRESS C910

Inkoustové multifunkční tiskárny Canon WG7500 pro malé a střední firmy

Inovace Océ ProStream 1000 zlepšují efektivitu produkce a kontrolu kvality tisku

Inteligentní digitální podatelna zvládá ukládání i analýzu firemních dokumentů

Nová edice imageRUNNER ADVANCE posouvá hranice zabezpečení dokumentů a produktivity

Rozšířená a virtuální realita jako ideální firemní nástroj v nové éře podnikání

Inovativní flatbed tiskárny řady Océ Arizona 1300

Cloud a edge s podporou umělé inteligence promění kanceláře, výrobní podniky i města

Nový bridge fotoaparát Canon PowerShot SX70 HS

Nový Canon EOS R se představí na veletrhu Photokina 2018

Nová profesionální kamera Canon XF705

Nový Canon EOS R posouvá hranice fotografování a natáčení videí

Plnoformátová zrcadlovka EOS R - první fotoaparát s nově vyvinutým RF bajonetem

Canon posouvá hranice v konstrukci objektivů a optické kvality

EISA Awards ocenění fotoaparátů, objektivů a příslušenství Canon

Lehká kapesní a přenosná fototiskárna Canon Zoemini

Nové inkoustové tiskárny Canon PIXMA

Nové ploché skenery Canon CanoScan

Kapesní kompakt PowerShot SX740 HS

Canon získal zlaté hodnocení EcoVadis za trvalou udržitelnost