logo Casablanca INT s.r.o.

Casablanca INT oznamuje hospodářské výsledky za rok 2008

Přední české společnosti na trhu informačních a telekomunikačních služeb výrazně roste obrat již několik let - rok 2004 - 60,4 mil. Kč, rok 2005 - 66,9 mil. Kč, rok 2006 - 76,7 mil. Kč , rok 2007 - 107,3 mil. Kč. Stabilní růst i podíl na trhu tak zařadil firmu Casablanca INT mezi lídry ve svém oboru.

Český poskytovatel internetových, datových a hlasových služeb, společnost Casablanca INT, dosáhla za loňský rok obratu ve výši 133,7 milionů korun. Na konci roku 2008 avizovala firma prostřednictvím médií svůj předpoklad nárůstu na 125 milionů, přičemž v předchozím období již meziroční obrat této společnosti vzrostl na 107,3 milionů korun. Rok 2007 tedy představoval výrazný mezník, kdy došlo poprvé k prolomení hranice s magickou číslovkou 100 000 000.

Casablanca každým rokem upevňuje své pozice na poli datových služeb; jak v roce 2007, tak v loňském roce rozšiřovala a modernizovala prostory vlastního datacentra, které patří mezi pětici největších na českém telekomunikačním trhu. Společnost tak navýšila celkovou plochu Telehouse Centra na nynějších 1400 m2. Investice převyšující za poslední 2 roky částku 40 miliónů korun umožnily zajistit nejmodernější energetické, chladící a síťové systémy celého datacentra.

"Hlavní podíl na výsledcích Casablanca INT mají zejména naše datové služby - konkrétně produkt ServerHousing, kde firma patří k lídrům trhu. Na serverech umístěných a připojených k páteřní síti v Telehouse centru Casablanca INT se nachází přibližně pětina obsahu českého internetu," komentoval hospodářské výsledky Martin Kanda, ředitel společnosti Casablanca INT.

Společnost začala v loňském roce jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena.

"V letošním roce chystá Casablanca INT další expanzi v oblasti housingových služeb. Je připraven projekt výstavby dalšího datacentra, které by mohlo rozšířit naše celkové prostory pro tento produkt o 500 m2. Se stavbou a investicemi s ní spojenými by se mělo začít přibližně ve 3.čtvrtletí, přičemž dokončení pro otevření a zprovoznění je plánováno na přelom roku 2009/2010," doplňuje Martin Kanda.

Další články k tématům - Casablanca - datacentrum - INT - Martin Kanda

Článek Casablanca INT s.r.o. ze dne 1. června 2009 - pondělí

Další články od Casablanca INT s.r.o.

Casablanca INT oznámila koupi společnosti Netway.CZ

Casablanca INT oznamuje hospodářské výsledky za rok 2008

Trápí vás často vaginální mykóza? Víte co vám může pomoci?
Najděte nejlevnější na PorovnávačZájezdů Nabídka zájezdů přímo od CK.
I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.