logo CCV, s.r.o.

CCV EDI ORION zajišťuje elektronickou výměnu dat pro ASSA ABLOY

Implementace elektronické datové výměny EDI od CCV Informační systémy umožňuje více než 80 % velkoobchodních odběratelů společnosti ASSA ABLOY elektronické předávání obchodních dat. Řešení je poskytováno formou služby s využitím globálních standardů EDI komunikace.

Na svou dosavadní pozitivní zkušenost s komplexní elektronickou datovou obchodní výměnou s několika retailovými řetězci úspěšně navázala společnost ASSA ABLOY, která se rozhodla v rámci dalšího rozvoje zapojit všechny své odběratele do EDI (Electronic Data Interchange - elektronická výměna dat).

V první fázi došlo k oslovení 35 velkoodběratelů, z nichž se pro elektronické propojení rozhodlo více než 80 %, což znamená významnou úsporu spojenou s využitím bezpapírových procesů. Potvrdila se tak velmi vysoká míra penetrace EDI, které je de-facto standardem pro výměnu obchodních dokladů mezi velkými obchodními subjekty.

V rámci druhé etapy se ASSA ABLOY zaměří na elektronickou komunikaci s dalšími odběrateli.

Odběratelé volí komplexní službu s procesními výhodami

Poskytovatelem celého řešení se pro ASSA ABLOY stala společnost CCV Informační systémy, která oslovila vybrané obchodní partnery a nabídla velkoobchodním odběratelům dvě možnosti, jak zprovoznit EDI komunikaci. První bylo prostřednictvím clearingového centra EDI ORION, umožňující přímé propojení s podnikovým ERP systémem. Druhou pak bylo webové řešení pro případ, že by podnikový systém integraci neumožňoval.

"Skutečnost, že většina odběratelů dala přednost integrovanému řešení, které s sebou nese všechny výhody spojené s EDI, svědčí o jejich pozitivní připravenosti na zavedení strukturované elektronické komunikace podle mezinárodních standardů", uvedl David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy.

Implementace EDI a správa produktových dat v jednom

"Pro další rozvoj EDI jsme zvolili prověřeného poskytovatele. Ten nám zajišťuje v rámci ORION eKatalogu také elektronickou správu produktových dat. Díky tomu si mohou odběratelé jednoduše objednávat naše produkty, o kterých mají kompletní informace a jsou v objednávce vždy jasně identifikovány", říká Michal Říha, Business Unit Manager ve společnosti ASSA ABLOY, a dodává: "Rozšíření elektronické komunikace mezi další partnery nám opět urychlí tok dokumentů a zároveň sníží chybovost v objednávkách a fakturách, což nám přinese zvýšení kvality a efektivity práce zejména v oddělení zákaznického servisu."

Datová výměna ORION

Komplexní řešení celého projektu, od úvodní analýzy až po konzultace s dodavateli informačních systémů, zajistila společnosti CCV Informační systémy. Základem se stalo tuzemské clearingové centrum ORION, které provádí překlad zpráv, jejich distribuci mezi obchodními partnery a taktéž důvěryhodnou elektronickou archivaci.

Jeho služby v současné době využívá více než 1000 společností. Jeho prostřednictvím si každý měsíc přenesou více než dva miliony zpráv.

Další články k tématům - analýza - archivace - bezpapiru - eBusiness - EDI - ERP - FAB - ORION - David Reichel

Článek CCV, s.r.o. ze dne 30. května 2012 - středa

Další články od CCV, s.r.o.