logo CCV, s.r.o.

ORION eKatalog: nejlepší inovace logistického fóra LOG-IN SK

ORION eKatalog - elektronický katalog pro správu a výměnu kmenových dat od CCV Informační systémy byl zvolen nejlepší inovací logistického fóra LOG-IN SK, které se konalo 28.3. 2012 v hotelu Crowne Plaza.

Slavnostní vyhlášení cen proběhlo na večerním Logistickém Business Mixeru, tedy jen několik hodin po volbě účastníků konference. "Získaného ocenění za nejlepší logistickou inovaci si nesmírně vážím a udělalo nám s kolegy velkou radost. S ORION eKatalogem chceme eliminovat objem práce spojený se správou kmenových dat a zalistováním zboží na obou stranách dodavatelsko-odběratelského řetězce. Vedle elektronické výměny dat vnímáme zalistování jako další oblast, kterou můžeme zákazníkům pomoci zefektivnit a zjednodušit,", uvedl David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy.

Co je ORION eKatalog

Nové řešení pro usnadnění spolupráce v rámci dodavatelsko-odběratelského řetězce, produktový ORION eKatalog, přináší obchodním partnerům jednotný způsob pro sdílení kmenových dat využitelný pro automatickou komunikaci mezi podnikovými informačními systémy.

Kompletní produktové informace jsou na jednom místě a přináší zejména odstranění problémů spojených s manuálním zalistováním zboží. ORION eKatalog je nabízen formou služby (SaaS).

Výhody produktového katalogu ORION:

Co jsou kmenová data

Kmenová data (v angličtině označována jako master data, případně reference data) představují klíčové obchodní informace, které zahrnují data o zákaznících, produktech, materiálech, dodavatelích, případně dalších obchodních entitách a definují jejich vlastnosti a parametry.

Na rozdíl od transakčních dat, která se kontinuálně mění, kmenová data představují statický popis obchodní entity. Výměna kmenových dat mezi partnery je základním předpokladem pro realizaci obchodního styku a je nutná pro zajištění hladkého průběhu obchodních transakcí.

Způsoby synchronizace kmenových dat:

Další články k tématům - CSV - eBusiness - EDI - eKatalog - IS - konference - logistického - ocenění - ORION - SaaS - XLS - XML - David Reichel

Článek CCV, s.r.o. ze dne 30. března 2012 - pátek

Další články od CCV, s.r.o.