logo ČD - Telematika a.s.

ČD Telematika se představila na Czech Raildays

Na odborném veletrhu Czech Raildays 2008, který se konal v Ostravě, představila společnost ČD - Telematika a.s. několik ze svých novějších produktů a služeb. Odborná i laická veřejnost se mohla seznámit např. s rezervačním systémem ARES-3, multifunkčním informačním zařízením pro cestující, informační platformou MapExpert nebo modulem dispečerského systému nákladního dopravce LOGDIS.

Společnost ČD - Telematika a.s., která se veletrhu účastnila již počtvrté, se představila na společném stánku s Českými drahami, a.s. a jejich dceřinými společnostmi - ČD Cargo a.s., Traťová strojní společnost, a.s., DPOV, a.s. a Výzkumný Ústav Železniční, a.s.

ČD – Telematika a.s. prezentovala inovovanou verzi úspěšného rezervačního systému ARES-3. S pomocí tohoto systému uskuteční společnost České dráhy, a.s. více než 300 000 rezervačních transakcí měsíčně z České republiky i ze zahraničí. Produkt ARES-3 získal ocenění v letošním ročníku soutěže Microsoft Awards 2008.

Dále společnost na veletrhu předvedla multifunkční informační zařízení pro cestující a produkt MapExpert - integrační platformu pro vytváření a ovládání mapových podkladů a jejich vizuální zobrazení v aplikacích. Součástí systému jsou základní mapové vrstvy a základní databáze objektů. Zásadní výhodou je možnost propojení na databázové systémy ze zdrojů zákazníka, umožňující zobrazení informací o jednotlivých předem definovaných bodech, kterými mohou být například dopravní uzly, ubytovací a pohostinská zařízení, kulturní zařízení, památky apod.

Zájem odborné veřejnosti vzbudil LOGDIS, modul dispečerského systému nákladního dopravce, který propojuje mapové podklady systému MapExpert s vlastními databázemi zákazníka. Zároveň je rozšiřován o další mapy a mapové vrstvy. Výsledkem je řešení, které umožňuje dopravci nebo zasílateli jednoduché vizuální sledování jízdy nákladních vlaků na mapových podkladech a propojení s jeho provozními systémy pro jednoduché a rychlé vyhledávání informací o vlacích, vozech a zásilkách.

"Veletrh Czech Raildays je v naší zemi výjimečnou akcí svého druhu. Výstavní expozice Českých drah, a.s. a jejich dceřiných společností patřila letos k nejvýraznějším expozicím na veletrhu," zhodnotil Ing. Stanislav Beneš, generální ředitel společnosti ČD – Telematika a.s., a dodal : "ČD – Telematika a.s. považuje účast na tomto veletrhu za velmi důležitou, a to nejen jako místo pro prezentaci svých produktů a služeb, ale i jako příležitost pro upevnění již existujících vztahů a navázaní nových kontaktů."

Veletrhu Czech Raildays, který se letos konal ve dnech 17. - 19. 6. 2008, se každoročně účastní více než 100 českých a zahraničních firem zaměřených na drážní techniku a telematiku. V loňském roce ho navštívilo více než 6 000 návštěvníků, z nichž převážnou většinu tvořila odborná veřejnost.

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 14. července 2008 - pondělí

Další články od ČD - Telematika a.s.