logo ČD - Telematika a.s.

ČD - Telematika má zájem o testování japonských technologií

Vedoucí představitelé japonských firem zaměřených na IT infrastrukturu a drážní systémy jednali se zástupci ČD - Telematika o možnostech užší spolupráce v oblasti testování nových technologií a jejich implementace.

"Navazování spolupráce s firmami ze zahraničí pomáhá dále rozvíjet naše technologické know-how a zvyšuje přidanou hodnotu pro naše zákazníky. Japonsko je technologicky na vysoké úrovni, jednání ale ukázalo, že i my máme co nabídnout," říká k setkání David Wolski, předseda představenstva společnosti ČD - Telematika.

V japonské delegaci vedené Masaki Ogatou, místopředsedou East Japan Railway Company, byli nejvyšší představitelé řady japonských firem zaměřených na IT infrastrukturu, technologie a dopravní systémy - např. CAC Holdings, NTT Data nebo Hitachi.

Za ČD - Telematiku se jednání zúčastnil předseda představenstva David Wolski, člen představenstva Michal Frano, ředitel úseku Infrastruktura Tomáš Businský a business development manageři.

Zástupci japonských firem se nejvíce zajímali o rozsah a kapacitu páteřní optické sítě ČD - Telematiky, o zvládnutí bezpečnostní úrovně TIER 3 v jejich datacentrech, ale i o způsob implementace zabezpečovacího systému ETCS na železnici, který ČD - Telematika jako první v České republice v současnosti instaluje.

Setkání s téměř dvacetičlennou delegací pod hlavičkou Japonského IT institutu proběhlo na půdě CzechInvestu. Obě strany deklarovaly připravenost na budoucí spolupráci jak v oblasti IT infrastruktury, tak v oblasti dopravních systémů.

V rámci setkání obě strany představily své společnosti, poměrně hodně času bylo věnováno i diskuzi. Došlo i na témata získávání kvalifikovaných absolventů nebo spolupráci se školami.

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 7. října 2019 - pondělí

Další články od ČD - Telematika a.s.

Nabídka zaměstnání ČD - Telematika a.s.
I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
Vyzkoušejte si kompletní ochranu až 3 počítačů a 3 mobilů!
Vyzkoušejte a objednejte si novou verzi oblíbeného 3D modeláře.