logo ČD - Telematika a.s.

Spolupráce se středními školami pomáhá náboru zaměstnanců v IT oborech

ČD - Telematika umožní studentům elektrotechniky, sdělovací techniky nebo telekomunikací i IT středních škol nejen praxi, ale bude pořádat i exkurze či přednášky na vybraná témata a účastnit se náborových dnů. Neustále hledáme šikovné, spolehlivé a aktivní absolventy technických oborů.

Konkrétně s VOŠ a SŠ technická Česká Třebová (VDA) uzavíráme partnerství na nově otevřený obor Elektrotechnik IoT - ve dnech 23. a 24. 11. 2018 jsme se zde zúčastnili dnů otevřených dveří.

S VDA stejně jako se Střední školou elektrotechniky a strojírenství na Jesenické v Praze, jsme dohodnuti také na vzájemné podpoře směrem ke studentům prostřednictvím Facebooku, web stránek aj.

Také se Střední školou Teleinformatiky v Ostravě budeme spolupracovat při náborových dnech ale i dnech otevřených dveří ve dnech 7. a 8. 12. 2018. Navázání užší spolupráce se školami v dalších regionech budou následovat - v plánu máme České Budějovice nebo Plzeň.

Celá studentská kampaň je pod heslem "Nenech se vykolejit budoucností a naskoč na vlnu telekomunikačních technologií s ČD - Telematikou". Připraveny máme tiskoviny, drobné reklamní předměty i spoustu dalších aktivit i nápadů.

Pro studenty jsme vytvořili speciální studentské microstránky nenechsevykolejit.cz, kde najdou všechny důležité informace. Je zde aktuální přehled oborů, škol a pozic, které jsou pro absolventy vhodné.

Šikovný absolvent technické školy u nás totiž nalezne uplatnění až na 6 různých pozicích - od techniků na INFRA přes specialisty úseku TS až po dohledové pracoviště nebo provoz IT.

Doufáme, že se nám díky této spolupráci i dlouhodobé kampani podaří zaujmout některé absolventy natolik, aby se rozhodli rozšířit naše řady.

Další články k tématům - elektrotechnika - IoT - nábor - práce - škola - telekomunikace - zaměstnanci

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 28. listopadu 2018 - středa

Další články od ČD - Telematika a.s.