logo ČD - Telematika a.s.

Hloubková inspekce provozu chrání před DDoS útoky

Speciální technologie hloubkové inspekce provozu scrubbing centra dokáží vyhodnotit, které pakety jsou regulérním provozem zákazníka a které jsou součástí DDoS útoku - ty pak scrubbing centrum služby ČDT-ANTIDDOS zachytí a nepropustí k zákazníkovi.

Některým uživatelům internetu v okolí Brna se aktuálně výrazně zvýšila ochrana jejich připojení k síti před DDoS (Distributed Denial of Service) útoky. Díky službě ČD - Telematiky ČDT-ANTIDDOS, kterou nově začala využívat firma Vivo Connection ze Šlapanic u Brna, získali její individuální i firemní zákazníci připojení k internetu s vysokým stupněm zabezpečení proti těmto útokům.

DDoS útoky se v České republice vyskytují stále velmi často, a tak si více a více poskytovatelů i uživatelů internetového připojení uvědomuje nutnost robustního zabezpečení proti útokům ze sítě.

Služba ČDT-ANTIDDOS je nabízíme všem zákazníkům, kteří využívají službu ČDT-Internet, zákazníci si mohou vybrat ze dvou variant zabezpečení.

Varanty zabezpečení:

Základem této služby je kromě systému analýzy taky platforma pro blokování a čistění nežádoucího provozu, tzv. scrubbing centrum. Rozdíl mezi jednotlivými variantami spočívá v tom, že u té první dochází k přesměrování provozu do scrubbing centra až po detekci DDoS útoku a čištění provozu začne do 4 minut od počátku útoku.

U varianty Trvalé čištění je zákazníkův provoz veden neustále přes scrubbing centrum, čímž se reakční doba snižuje na maximálně jednu minutu od počátku útoku. Obě varianty pracují zcela automaticky bez nutnosti jakéhokoliv lidského zásahu.

Účinnost této služby od jejího uvedení na trh v roce 2015 již měli někteří zákazníci ČD - Telematiky možnost ocenit. Ta navíc službu průběžně vylepšuje.

V loňském roce se mezi uživatele zabezpečení ČDT-ANTIDDOS zařadil mj. i Úřad vlády České republiky.

Hlavní výhody:

Služba je určena:

Další články k tématům - server - eshop - DDos - bezpečnost - analýza

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 23. května 2018 - středa

Další články od ČD - Telematika a.s.

Nabídka zaměstnání ČD - Telematika a.s.
Komplexní řešení pro podnikatele, obchodní společnosti a účetní firmy
Skvělá ochrana před Viry&Malwarem. 30-Denní zkušební verze stahuj teď!
a silikony pro dokonalé utěsnění spár. Pevné, pružné, voděodolné, 100 % čiré.