logo ČD - Telematika a.s.

Chytré parkoviště u vlakového nádraží v Blansku

Klíčovým prvkem bude nový informační systém s využitím detektorů obsazenosti parkovacích míst a podzemních průjezdových detektorů, který provozovateli a motoristům zajistí aktuální přehled o stavu obsazenosti parkoviště.

Společnost KORDIS JMK - koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje a město Blansko tak vycházejí vstříc stále rostoucímu počtu uživatelů blanenského nádraží. Dodavatelem informačního systému pro chytré parkování je ČD - Telematika.

"KORDIS JMK i město Blansko jsou pro nás dalšími významnými zákazníky, kterým dodáváme systém řešení chytrého parkování. Systém parkovišť, kam motoristé dojedou vlastním vozem a dále pak pokračují veřejnou dopravou, je stále populárnější a Blansko je dobrým příkladem, že není doménou jen těch největších měst. Chytrá parkoviště umožňují propojit individuální a hromadnou dopravu. I když jejich počet průběžně roste, má Česká republika stále co dohánět i co se týče chytrosti těchto parkovišť, tedy například dostupnosti informací o obsazenosti v reálném čase. Rostoucí poptávka po možnostech parkování u nádraží a železničních stanic je celorepublikovým jevem," říká Peter Hudák, obchodní ředitel ČD - Telematiky.

Veškerá data o obsazenosti parkoviště se budou agregovat do centrálního prvku systému, který poskytne výstup pro potřeby třetích stran prostřednictvím aplikačního rozhraní. Škála využití bude záviset na vlastníkovi systému podle toho, jaké aplikace se rozhodne použít, resp. zpřístupnit.

Software centrálního prvku bude provozován v cloudovém řešení ve správě KORDIS JMK. Celý systém je navržen tak, aby měl minimální nároky na údržbu. Například baterie, které napájejí detektory, mají garantovanou životnost 5 let.

Systém bude dodán ve druhém čtvrtletí 2018 s podporou evropského projektu SOLEZ za účasti Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Další články k tématům - Blansko - cloud - detektor - doprava - nádraží - parkoviště - Peter Hudák

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 27. března 2018 - úterý

Další články od ČD - Telematika a.s.