logo ČD - Telematika a.s.

Optická datová síť CamelNET propojí další organizace Plzeňského kraje

Telematika rozšíří optickou datovou síť Plzeňského kraje CamelNET, která má za cíl propojit veškeré významné lokality kraje a všechny objekty Plzeňského kraje a jím zřizovaných organizací.

Optickou datovou síť Plzeňského kraje CamelNET rozšíří v nejbližší době společnost ČD - Telematika. Rozhodlo o tom vítězství ve výběrovém řízení na rozšíření regionální komunikační infrastruktury v úseku Blovice.

"Zákazníci z oblasti samosprávy jsou pro nás stále významnější. Proto nás vítězství ve výběrovém řízení vypsaném Plzeňským krajem nesmírně potěšilo a možnosti podílet se na rozšíření jeho regionální komunikační infrastruktury si velmi vážíme. Samozřejmostí je, že tak jako i v jiných projektech uděláme maximum pro to, abychom zakázku odevzdali včas a bez závad k plné spokojenosti našeho zákazníka," říká Peter Hudák, obchodní ředitel společnosti ČD - Telematika.

Zakázka "Rozšíření regionální komunikační infrastruktury Plzeňského kraje CamelNET - úsek Blovice" pokrývá dodávku komunikační infrastruktury - optických vláken, napojení dvou objektů Plzeňského kraje do uzlového bodu sítě CamelNET umístěného v objektu Městského úřadu Blovice a poskytování servisní podpory infrastruktury po dobu 20 let.

Napojena bude výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje ve Vlčicích a Muzeum Jižního Plzeňska v Blovicích. Pro každou optickou trasu budou dodána dvě nenasvícená optická vlákna (dark-fiber) a síť CamelNET se díky tomuto projektu rozšíří o další kilometry. Hodnota zakázky přesáhla dva miliony korun. Její ukončení je plánováno na 30. 11. 2017.

Krajská komunikační infrastruktura CamelNET

Krajská komunikační infrastruktura CamelNET je optická datová síť včetně příslušných aktivních prvků v uzlových i koncových bodech, které jsou do sítě připojeny. Postupně jsou také připojovány veškeré nemocnice základní péče, většina základních center Zdravotnické záchranné služby a Hasičského záchranného sboru. Rovněž bude připojena většina oblastních středisek Správy a údržby silnic.

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 18. července 2017 - úterý

Další články od ČD - Telematika a.s.