logo ČD - Telematika a.s.

WiFi Freee pro vlaková nádraží ve Zlíně, Ústí nad Labem a Hradci Králové

Službu Free WiFi zabezpečuje ČD - Telematika se zájmovým sdružením CESNET, které prostřednictvím Free WiFi rozšiřuje pokrytí své sítě eduroam. Ta je zacílena především na studenty, pedagogy a vědecké pracovníky.

"Úspěšně pokračujeme v projektu pokrytí významných železničních stanic naší službou Free WiFi. Díky tomu se může stále více cestujících na železnici zdarma připojit k internetu. Dosavadní ohlasy z pražských stanic Masarykovo nádraží a Hlavní nádraží a ze stanice Pardubice, které byly pokryty již dříve, jsou velmi pozitivní a naši službu v těchto objektech využívají stovky tisíc cestujících. Pokrytí dalších šesti nádraží bude následovat na začátku roku 2018," říká Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby společnosti ČD - Telematika.

Do konce prvního čtvrtletí 2018 se dočkají pokrytí železniční stanice:

Obsah internetu dostupného prostřednictvím Free WiFi není nijak filtrován. Služba je postavena na americké technologii Ruckus Wireless, která se vyznačuje vysokou mírou zabezpečení.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur.

Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost.

Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je oblast IoT, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Další články k tématům - bezpečnost - Eduroam - infrastruktura - internet - IoT - nádraží - optika - WiFi - zdarma - Mikuláš Labský

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 30. listopadu 2017 - čtvrtek

Další články od ČD - Telematika a.s.