logo Česká pošta, s.p.

Pro veřejné i-zakázky na poštu

Česká pošta spouští službu i-zakázky, která usnadní přístup k důležitým informacím. Jedná se o systém, který automaticky vyhledává a monitoruje veřejné zakázky v hodnotě už od 20000 Kč.

Každý podnikatel nebo živnostník získá za měsíční poplatek 199 korun přístup k nejnovějším výběrovým řízením podle oboru činnosti, regionu a dalších kritérií.

"Novým informačním projektem vnášíme světlo do složitého systému zadávání veřejných zakázek. Vycházíme vstříc podnikatelům a živnostníkům, kterým dokážeme vyhledat přesně ty informace, které pak mohou využít ve svůj prospěch", říká Tomáš Ječný, vrchní ředitel ICT České pošty.

Česká pošta připravovala systém i-zakázky více než rok. Ke spolupráci přizvala také IT specialisty ze společnosti Corpus Solutions, která stojí například za serverem justice.cz.

"Dnes máme systém, který sbírá informace z tisíců různých zdrojů - státní instituce, ministerstva, kraje, města, obce, ale také poptávky lokálních zadavatelů. Sledujeme více než 120 oborů. Samozřejmě informujeme o obřích tendrech, ale umíme vyhledat také tisíce malých zakázek. Jejich průměrná hodnota je osmdesát tisíc korun, proto je služba určená zejména malým a středním podnikatelům. Naším cílem je zpřístupnit veřejné zakázky každému", dodává Tomáš Ječný.

Veřejnými zakázkami informační projekt České pošty začíná. V blízké budoucnosti by měl být postupně rozšiřován o další informační služby, na které mají podnikatelé a veřejnost plný nárok.

Podnikatelé i občané se mohou těšit například na právní servis, jenž usnadní orientaci v legislativě a nejnovějších předpisech.

Systém vyhledávání veřejných zakázek i-verejnezakazky.cz bude spuštěn v pondělí 15.4. 2013.

Další články k tématům - ICT - tendr - Tomáš Ječný

Článek Česká pošta, s.p. ze dne 5. dubna 2013 - pátek

Další články od Česká pošta, s.p.

Pro veřejné i-zakázky na poštu