logo Česká pošta, s.p.

Razítko z obce Milostín na valentýnská přání

Letos již po sedmé mohou zamilovaní nechat orazítkovat svá přání příležitostným valentýnským razítkem z malé pošty v obci Milostín.

Příležitostná razítka České pošty mají mnoho příznivců, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Pošta jimi opatří jak běžné listovní zásilky, tak obálky prvního dne vydání poštovních známek a další rozličné tiskové listy, které - stejně jako příležitostná razítka - připravuje pro výjimečné události. V poslední době k nim jednoznačně patřila Světová výstava poštovních známek Praga 2008, návštěva papeže Benedikta XVI. anebo výročí sametové revoluce.

Zvláštní kategorií jsou příležitostná razítka, která se objevují pravidelně, na stejných místech a ve stejnou dobu. Lásku oslavujeme v Milostíně, Velikonoce v Kraslicích, narození mrňátek v Křtinách a Ježíškovi můžete napsat na Boží Dar. Každý rok má takové příležitostné razítko jiný motiv, a je proto velmi cenným sběratelským kouskem.

O razítka z Milostína je společně s Božím Darem zájem největší. Svědčí o tom kilogramy pohledů a dopisů, které každý rok na obě místa dorazí. Zatímco žádosti o vánoční překvapení se počítají na metrické centy (jen v letošním roce 675 kg), oficiální zvážení láskyplných žádostí vykazuje čísla podstatně nižší. Za šest let svojí existence orazítkovala valentýnská pošta v Milostíně necelý půldruha metrický cent. Přitom motivy na razítku patří mezi nejkrásnější - letošní navrhl akademický malíř Jiří Rychtalík a symbolizuje dva zamilované.

Jak získat razítko na své přání ?

Na přání, které chcete poslat své milované polovičce, napište její adresu a nalepte poštovní známku. Přání vložte do čisté obálky, kterou také oznámkujete a pošlete na adresu Pošta Milostín, 27005.

Další články k tématům - Milostín - pošta - přání - razítka - razítko - valentýnská - zamilované

Článek Česká pošta, s.p. ze dne 29. ledna 2010 - pátek

Další články od Česká pošta, s.p.