share itpoint.cz

Unikátní bezdrátová technologie pro internet věcí

Nová technologie Českých radiokomunikací pro IoT spočívá ve využití speciálního datového protokolu, který umožňuje efektivní a bezpečnou obousměrnou komunikaci čidel a senzorů pro nejrůznější použití.

České Radiokomunikace spustily v pilotním provozu unikátní bezdrátovou technologii pro internet věcí (IoT) s vzužitím v aplikacích pro chytrou domácnost, chytré město, chytré měření, chytrou výrobu atd. Dosavadní výsledky testů potvrdily unikátní vlastnosti použité technologie a její připravenost pro masivní nasazení.

Testovaná technologie vychází ze standardu LoRa, která se vyznačuje vysokým dosahem, nízkou spotřebou a nízkými provozními náklady. Tento pilotní provoz je prvním krokem ČRa do světa internetu věcí, který zásadně přispěje k zefektivnění celé řady lidských činností a povede ke zjednodušení každodenního života.

Podle odhadů odborníků bude v roce 2020 k internetu celosvětově připojeno do internetu věcí na pár set miliard zařízení, což představuje desítky zařízení připadajících na jednoho obyvatele naší planety.

ČRa sehrají ideální roli v rozvoji internetu věcí díky svojí špičkové infrastruktuře s celonárodním pokrytím a supervýkonným cloudem.

ŠTÍTKY - cloud - infrastruktura - IoT

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 28. května 2015 - čtvrtek, čteno 1527x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články České Radiokomunikace a.s.

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Síť pro internet věcí pokryje Prahu a kr...

Partnerský prodej ICT služeb Českých Rad...

Infrastruktura na technologii LoRa pro i...

OpenStack ČRa pro produkty Web Infrastru...

DVB-T2 živé vysílání s kodekem HEVC

Unikátní bezdrátová technologie pro inte...

Využít firemní cloud zvažuje stále víc č...

České radiokomunikace plánují další inve...