logo České Radiokomunikace a.s.

CRA IoT Hackathon - soutěž pro vývojáře a fanoušky moderních technologií

Příjďte změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa. Akce se koná v pátek 19. 5. 2017 v Centru robotiky, Plzeň.

Účastníkům celodenní soutěže České radiokomunikace (CRA) nabízejí prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí, ke kterým by se jinak nedostali. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Po celý den možnost konzultací s odborníky, zástupci CRA a partnerů, i mentory akce, připraveno je celodenní občerstvení.

CRA IoT Hackathon - program:

Doplňující program:

CRA také vyhlásily další ročník soutěže Czech IoT Summer Jam. V této soutěži hledají nejlepší možnosti využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. CRA průběžně rozšiřují pokrytí vlastní IoT sítě a v letošním roce plánují investovat desítky milionů korun do rozvoje této oblasti. Soutěžící se mohou hlásit od 12. 4. 2017, soutěž bude ukončena 31. 10. 2017.

Soutěž Czech IoT Summer Jam je určena programátorům, studentům a absolventům vysokých škol, start-upům, firmám a technologickým nadšencům, kteří se o internet věcí zajímají. Úkolem soutěžících je vytvoření prototypu aplikace, která zpracovává data ze senzorů přenášená pomocí technologie LoRa.

Senzory jsou umístěné v rámci provozů CRA a partnerů. Snímají určené ukazatele v daném prostředí - například měří teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu, měří hluk apod.

CRA také hledají další nápady (nesoutěžní) na prostředí, ve kterých by čidla mohla být umístěna a sledovala by předem definované hodnoty. Tato prostředí budou na náklady CRA osazena příslušnými technologiemi.

ŠTÍTKY - IoT - LoRa - robotika - senzor - soutěž - startup

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 28. dubna 2017 - pátek

Další články od České Radiokomunikace a.s.

Power BI Day 2018