logo České Radiokomunikace a.s.

Vysílače Jedlová a Tlustá hora posilují DVB-T2 síť

Přechodová síť Českých Radiokomunikací pro pozemní digitální televizní vysílání pokrývá další významné oblasti v Severních Čechách - a to z vysílačů Jedlová hora a Tlustá hora.

Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 alokovány pro mobilní datové sítě 5G. Pozemní vysílání využívá zhruba 60% domácností v ČR a je to jediná platforma, která je pro diváky bezplatná.

Souběžné vysílání, které spustily Českých Radiokomunikací (CRA) v souladu se schválenou vládní strategií a novelou Zákona o elektronických komunikacích, má velmi důležitý sociální rozměr, protože umožní domácnostem se na nový vysílací standard včas připravit.

Pokud lidé nyní neplánují nákup nového televizoru nebo set top boxu, nemusí nic řešit, protože stávající DVB-T vysílání bude dostupné do roku 2020. Diváci tak mají čas na nákup nového přijímače až do roku 2020.

Pokud si však domácnosti budou pořizovat z jakéhokoli důvodu nový televizní přijímač nyní, měl by to být takový, který podporuje nový standard vysílání DVB-T2 / HEVC. Jejich aktuální seznam naleznou diváci na webu dvbt2overeno.cz, seznam obsahuje již více než 1200 položek.

Finální dokrytí přechodové DVB-T2 sítě, které zajistí televizní signál pro 99% domácností, bude dokončeno v průběhu roku 2018.

V přechodové síti nyní diváci naladí 14 programů a další by měly postupně přibývat.

ŠTÍTKY - DVB-T - HEVC - televize - vysílání - zákon

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 14. prosince 2017 - čtvrtek

Další články od České Radiokomunikace a.s.

TechEd-DevCon 2018