logo České Radiokomunikace a.s.

Vysílače Buková hora a Děvín posilují DVB-T2 síť

České Radiokomunikace současně z těcho vysílačů přidávají do přechodové DVB-T2 sítě programy Nova, Nova Cinema a ČT:D / ČT art České televize. DVB-T2 síť tak již vysílá 18 televizních programů, které si může naladit 97,6% českých domácností.

"Pozemní televizní vysílání poskytuje svým divákům velmi širokou nabídku programů, a přitom je pro ně jako jediné zdarma. Vstup nových televizních stanic do přechodové sítě je součástí připravovaného přechodu na novou generaci televizního vysílání DVB-T2, který bude dokončen v roce 2020. Souběžné vysílání nové DVB-T2 sítě se stávajícími DVB-T sítěmi divákům zajistí plnou přístupnost televizních programů i v době přechodu. Zvýšení pokrytí navíc umožní dostupnost DVB-T2 sítě už v téměř celém Česku. Celé Česko pokryjeme DVB-T2 signálem v tomto roce, dosáhneme na pokrytí 99%, tedy stejné nebo lepší, než jaké má pozemní televizní vysílání dosud," říká Martin Gebauer, generální ředitel CRA.

Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 přiděleny pro mobilní datové sítě. Pozemní vysílání využívá zhruba 60% domácností v ČR a je to jediná platforma, která je pro diváky bezplatná.

Pokud lidé nyní neplánují nákup nového televizoru nebo set top boxu, nemusí nic řešit, protože stávající DVB-T vysílání bude dostupné minimálně do roku 2019. Diváci tak mají čas na nákup nového přijímače, pokud si však domácnosti budou pořizovat nový televizní přijímač nyní, měl by to být takový, který podporuje nový standard vysílání DVB-T2 / HEVC.

Jejich aktuální seznam naleznou diváci na stránkách dvbt2overeno.cz. Nyní seznam obsahuje již více než 1200 položek a další stále přibývají.

Certifikovány jsou televizory de facto všech významných značek v různých cenových relacích, i set top boxy v cenách od 620 Kč.

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 30. ledna 2018 - úterý

Další články od České Radiokomunikace a.s.

TechEd-DevCon 2018