logo České Radiokomunikace a.s.

Přechodová DVB-T2 síť pokryje do konce roku 2017 celé Česko

České Radiokomunikace pokračují v pokrývání Česka sítí pro nový standard pozemního digitálního televizního vysílání, které je jako jediné televizní vysílání bez poplatků.

České Radiokomunikace (CRA) připravují spuštění vysílaní na Chebsku a v Sušici a okolí, konkrétně z vysílačů Zelená hora a Svatobor. Přechodová síť DVB-T2 je nyní dostupná pro 78% obyvatel Česka. Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 alokovány pro mobilní datové sítě "5G".

Technické parametry:

Pozemní vysílání využívá zhruba 60% domácností v ČR a je to jediná platforma, která je pro diváky bezplatná. Souběžné vysílání, které spustily CRA v souladu se schválenou vládní strategií, má velmi důležitý sociální rozměr, protože umožní domácnostem se na nový vysílací standard připravit.

Pokud lidé nyní neplánují nákup nového televizoru nebo set top boxu, nemusí nic řešit, protože stávající DVB-T vysílání bude dostupné do roku 2020.

Diváci tak mají čas na nákup nového přijímače až do roku 2020. Pokud si však domácnosti budou pořizovat z jakéhokoli důvodu nový televizní přijímač nyní, měl by to být takový, který podporuje nový standard vysílání DVB-T2 / HEVC.

Do konce roku 2017 se počítá s pokrytím 97,6% a během 1. čtvrtletí 2018 bude signál dostupný pro 99% domácností.

V přechodové síti nyní diváci naladí 14 programů a další by měly postupně přibývat.

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 13. září 2017 - středa

Další články od České Radiokomunikace a.s.

Power BI Day 2018