share itpoint.cz

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší nápady pro internet věcí

Přijďte sestavit ten nejzajímavější prototyp čidla - senzoru, který bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa a bude schopný přenášet užitečná data.

Dva doporučené tématické odkazy:

"IoT Hackathony, které jsme v minulém roce uspořádali, poukázaly na velký zájem o internet věcí a přinesly spoustu zajímavých a užitečných nápadů, a to jak v oblasti ekologie, tak i pro běžné věci, se kterými se setkáváme každý den - systémy pro parkování, svoz odpadu a další. V letošním roce jsme otevřeli ČRA IoT Hub, který nám také ukazuje, že o IoT technologie je skutečně velký zájem. Rádi bychom znovu pomohli na svět řadě skvělých nápadů, které by jinak mohly zůstat jen na papíře nebo v hlavách šikovných vývojářů," říká k cílům IoT Hackathonů generální ředitel ČRA Martin Gebauer.

Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa, která otevírá široké možnosti uplatnění a především přináší nová řešení i v situacích, které se v minulosti musely řešit fyzickým výjezdem pracovníků do terénu, anebo se nedaly řešit vůbec.

Účastníkům celodenních soutěží nabízíme další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí, ke kterým by se jinak nedostali. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Hackathony jsou určené jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. Sítí LoRa pokrýváme krajská města na území ČR a pokračujeme v jejím dalším rozšiřování. Snažíme se najít užitečné a zajímavé příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Termíny a místa konání soutěže:

  • 31. 3. 2017 (pátek) - Rektorát VUT Brno, Antonínská 548/1, Brno (3. patro, Štukový sál)
  • 7. 4. 2017 (pátek) - Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, Praha 5-Smíchov

Společný program obou soutěžních dnů:

  • 09:00 - 10:00 - příchod, registrace na místě, občerstvení, sestavení týmů
  • 10:00 - vyhlášení zadání ČRA IoT Hackatonu
  • 10:00 - 18:00 - práce na zadaném projektu
  • 18:00 - odevzdání výsledného projektu
  • 19:00 - 21:00 - vyhlášení výsledků ČRA IoT Hackathonu, networking

Doplňující program obou soutěžních dnů:

  • 11:00 - 11:45 a 14:00 - 14:45 - prezentace společnosti ČRA a partnerů soutěže o síti LoRa a aktuální situaci v oblasti IoT, zajímavosti z oblasti vývoje a výroby čidel i nových projektů v IoT
  • po celý den možnost konzultace s odborníky, zástupci CRA a partnerů, i mentory akce. Celý den pro Vás bude připraveno občerstvení

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 17. března 2017 - pátek, čteno 543x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Další články České Radiokomunikace a.s.

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Síť pro internet věcí pokryje Prahu a kr...

Partnerský prodej ICT služeb Českých Rad...

Infrastruktura na technologii LoRa pro i...

OpenStack ČRa pro produkty Web Infrastru...

DVB-T2 živé vysílání s kodekem HEVC

Unikátní bezdrátová technologie pro inte...

Využít firemní cloud zvažuje stále víc č...

České radiokomunikace plánují další inve...