logo České Radiokomunikace a.s.

Hledáme partnery pro poskytování IoT služeb v síti LoRa

Do rozvoje IoT služeb plánujeme letos investovat desítky milionů korun. Bezdrátové spojení v kombinaci s největším cloudovým úložištěm nabízí ideální podmínky pro vývoj vlastních aplikací a jejich praktické využití.

Hledáme další partnery pro realizaci a poskytování IoT služeb. Nabízíme vlastní komunikační infrastrukturu, zabezpečený CRA IoT cloud, technickou podporu při realizaci projektů a zázemí stabilní společnosti. Mezi partnery, se kterými již CRA spolupracujeme, patří například Tesla Blatná, ČD Telematika, společnost Fiedler a další.

V lednu 2017 jsme otevřeli vlastní centrum pro spolupráci - CRA IoT Hub a opět organizujeme akce zaměřené právě na internet věcí - CRA IoT Hackathon - 31. 3. v Brně a 7. 4. v Praze a vyhlásíme druhý ročník softwarové soutěže Czech IoT Summer Jam 2017.

"Letošní rok pro nás v oblasti internetu věcí znamená výzvu. Do této oblasti plánujeme investovat desítky milionů korun a do konce roku 2017 bychom rádi naší IoT sítí pokryli celoplošně celou republiku. Jedním z předpokladů je i to, že maximálně využíváme naší vlastní infrastrukturu. Kromě této části nabízíme našim zákazníkům a partnerům i další IoT služby - například CRA IoT cloud a snažíme se tuto technologii zpřístupnit širší odborné veřejnosti," říká Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

Síť LoRa v současné době pokrývá všechna krajská města, dále Mladou Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a nově také okolí Mariánských Lázní, Domažlic, Benešova, Tábora, Kladna, Znojma, Vsetína a dalších měst.

Pilotní projekty internetu věcí jsme spustili už v roce 2015 a v dubnu 2016 pak síť, postavenou na platformě technologie LoRa, na úrovni krajských měst. I v této oblasti stavíme na vlastní infrastruktuře, na které jsme schopni zajistit technologickou stabilitu a bezpečnost.

IoT sítí nyní pokrýváme všechna krajská města a dále města:

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 6. dubna 2017 - čtvrtek

Další články od České Radiokomunikace a.s.

Nabídka zaměstnání České Radiokomunikace a.s.
TechEd-DevCon 2018