logo České Radiokomunikace a.s.

Czech IoT Summer Jam 2017

České Radiokomunikace hledají v soutěži pro programátory a technologické nadšence Czech IoT Summer Jam 2017 nejlepší nápady, aplikace a konkrétní možnosti pro budoucí využití LPWAN sítě internetu věcí založené na technologii LoRa.

Soutěžící se mohou do soutěže přihlašovat na webu pripoj.me. Soutěž bude ukončena 31. 10. 2017. Z projektů zaslaných do tohoto data odborná porota složená ze zástupců CRA a partnerů soutěže vybere tři nejlepší. Vítězný projekt bude na náklady organizátora soutěže uveden do praxe, další finalisté získají finanční odměnu.

"V současné době velmi intenzivně pracujeme na rozšiřování naší IoT sítě tak, abychom do konce roku 2017 pokryli 70% celého území ČR. Investujeme také do vlastního IoT cloudu a na jaře letošního roku jsme odstartovali první komerční projekty. Kromě toho, že intenzivně pracujeme na tom, aby v ČR fungovali reálné, komerční projekty internetu věcí, snažíme se širší odbornou veřejnost více seznamovat s touto oblastí. Již loňský ročník soutěže Czech IoT Summer Jam a CRA IoT Hackathony, které jsme uspořádaly, ukazují na to, že v oblasti IoT je velký potenciál, vznikají skvělé nápady a my doufáme, že se některé z nich podaří brzy zrealizovat," říká Miloš Mastník, obchodní ředitel Českých radiokomunikací.

V loňském ročníku se do soutěže Czech IoT Summer Jam přihlásilo 50 projektů, z nichž odborná porota vybrala jako nejlepší projekt, který se zabýval lokalizací - LoRaWAN GEO Tracker od Jana Stejskala. CRA pořádají v oblasti internetu věcí i další projekty - CRA IoT Hackathony a v lednu 2017 otevřely unikátní prostor pro spolupráci - CRA IoT HUB.

Soutěž Czech IoT Summer Jam je určena programátorům - studentům a absolventům vysokých škol, startupům, firmám a technologickým nadšencům, kteří se o internet věcí zajímají. Úkolem soutěžících je vytvoření prototypu aplikace, která zpracovává data ze senzorů přenášená pomocí technologie LoRa.

Senzory jsou umístěné v rámci provozů CRA a partnerů. Snímají určené ukazatele v daném prostředí - například měří teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu, měří hluk apod.

CRA také hledají další nápady (nesoutěžní) na prostředí, ve kterých by čidla mohla být umístěna a sledovala by předem definované hodnoty. Tato prostředí budou na náklady CRA osazena příslušnými technologiemi.

Mezi nejlepší nápady a zařízení, které přinesly hardwarově zaměřené CRA IoT Hackathony, patří projekt Food Guard - týmu Bender Robotics z Brna, který se zabývá monitoringem prostředí pro přepravu potravin - sleduje teplotu, vlhkost, kvalitu prostředí v přepravním prostoru a v balení potravin a současně také může lokalizovat dodávku.

V Praze byl jako nejlepší odbornou porotou hodnocen projekt Sevage Hero - týmu Elteam z Prahy, který se zabýval monitoringem obsahu odpadních vod a detekcí a lokalizací znečištění.

CRA nabízejí i další přidané služby nad samotnou infrastrukturou, například službu CRA IoT Cloud - pro ukládání a správu dat z IoT prostředí.

České radiokomunikace hledají také partnery pro poskytování IoT služeb.

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 19. dubna 2017 - středa

Další články od České Radiokomunikace a.s.

Vše ohledně GDPR - metodika - certifikace - školení - pověřenec