logo České Radiokomunikace a.s.

Technologická soutěž CRA IoT Hackathon

České Radiokomunikace se společností AVAST pořádají v pátek 24. 11. 2017 další ze svých hardwarově zaměřených akcí - CRA IoT Hackathonů. Soutěž nabízí účastníkům prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti IoT, ke kterým by se jinak nedostali.

Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím IoT sítě LoRa. Účastníci CRA IoT Hackathonu se mohou těšit na zajímavé prezentace.

"IoT Hackathony pořádáme už druhý rok a je o ně velký zájem. Tyto akce poukazují na fakt, že internet věcí je zajímavou oblastí. Dosavadní hackathony přinesly spoustu zajímavých a užitečných nápadů. Těší nás, že se zapojila i společnost AVAST, která je silným partnerem zejména z pohledu bezpečnosti. Letos poslední CRA IoT Hackathon se koná v Praze, ale už nyní můžu slíbit, že v příštím roce budou mít opět příležitost i zájemci v jiných městech," říká k akci generální ředitel CRA Martin Gebauer.

Hackathon je určen jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa.

Sítí LoRa CRA pokrývají 67% obyvatelstva a pokračují v jejím dalším rozšiřování. CRA se snaží najít užitečné a zajímavé příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu pripoj.me, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

CRA IoT Hackathony se konají za akademické podpory ČVUT v Praze a VUT v Brně. Dalšími partnery jsou společnosti Intel, ECOM, Arduino.cz, HW Kitchen a komunita Czechitas.

Mediálním partnerem je odborný server HW.cz a Itbiz.cz.

Článek České Radiokomunikace a.s. ze dne 21. listopadu 2017 - úterý

Další články od České Radiokomunikace a.s.

ManDay.it 2018