logo CESNET z. s. p. o.

Odborníci v Praze debatovali o IP telefonii a videokonferencích

Odborný seminář na téma IP telefonie a videokonference uspořádalo sdružení CESNET v úterý 1.12. 2009 v pražské Masarykově koleji.

Setkání, kterého se zúčastnilo více než padesát hostů, především uživatelů a správců sítí z akademického prostředí z celé České republiky, navázalo na úspěšné akce podobného charakteru z minulých let. Kromě představení služeb sdružení CESNET a konkrétního řešení IP telefonie na Západočeské univerzitě v Plzni byl seminář věnován stále důležitějším otázkám bezpečnosti a aktuálním technickým řešením na poli audia i videa.

Sdružení CESNET se problematice internetové (IP) telefonie a videokonferencí dlouhodobě věnuje v rámci svých výzkumných aktivit, které jsou realizovány prostřednictvím národní sítě CESNET2. Jejich cílem je kromě jiného rozvoj a zkvalitnění služeb IP telefonní infrastruktury. Jedním z důležitých témat, jimž se CESNET v dané oblasti zabývá, je protokol SIP, který se v rámci IP telefonie stále výrazněji celosvětově prosazuje.

Uzavřené IP telefonní sítě značně omezují způsob komunikace svých klientů, proto je záměrem sdružení jejich integrace ve smyslu geografickém, tedy propojení s dalšími národními sítěmi pro vědu a výzkum či akademickými institucemi, ale také pokud jde o používané prostředky (schopnosti koncových zařízení, protokoly apod.). Smyslem je využít moderních komunikačních prostředků k vytvoření kvalitního prostředí určeného k řešení výzkumných a infrastrukturních úkolů.

Další články k tématům - CESNET - IP - seminář - telefonie - telefonní

Článek CESNET z. s. p. o. ze dne 8. prosince 2009 - úterý

Další články od CESNET z. s. p. o.

Čeká Vás operace? Víte co urychlí hojení?
EET, účtenky, faktury, dodací listy, sklad, kniha jízd...START verze zdarma.
Hledáte dovolenou? Najděte nejlevnější! Nabídka zájezdů přímo od CK.