logo CESNET z. s. p. o.

Velké výzkumné infrastruktury přehledně na novém webu

Nový web vyzkumne-infrastruktury.cz obsahuje informace o všech infrastrukturách, které jsou zapsány v Cestovní mapě ČR velkých výzkumných infrastruktur. Projekt vznikl ve spolupráci CESNET a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Velké výzkumné infrastruktury jsou jedinečná zařízení, která vykazují vysokou znalostní a technologickou náročnost a jsou provozována na principu otevřeného přístupu k jejich kapacitám. Svým uživatelům tak umožňují dosahovat průlomových poznatků v oblastech základního a aplikovaného výzkumu, jakož i vývoj pokročilých technologií s potenciálem pro uplatnění v moderních inovativních produktech a službách s vysokou přidanou hodnotou.

Jednotlivé infrastruktury jsou v rámci webu členěny podle odvětví, v nichž působí. Těmi jsou fyzikální vědy, energetika, environmentální vědy, biomedicína a společenské či humanitní vědy. Samostatný odkaz je věnován e-infrastrukturám, mezi které patří také národní e-infrastruktura pro vědu, výzkum a vzdělávání CESNET. Právě její provozovatel, sdružení CESNET, nový web spravuje.

Webová stránka má za cíl sdružovat informace o dění ve velkých infrastrukturách. Jednotlivé infrastruktury mají možnost zasílat informace dvěma způsoby: automaticky jsou přebírány novinky z jejich RSS kanálů nebo pošlou informaci správcům webu.

V rámci webu je zobrazována i nabídka aktuálních pracovních pozic, která je zajišťována ve spolupráci se serverem Researchjobs.cz.

Další články k tématům - biomedicína - energetika - infrastruktura - inovace - mapa - výzkum - výzkum - vzdělávání

Článek CESNET z. s. p. o. ze dne 1. prosince 2017 - pátek

Další články od CESNET z. s. p. o.

Acronis Backup 12.5