logo CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Nová generace CGM CLINICOM pomáhá zefektivnit provoz nemocnic

Nová generace CGM CLINICOM přináší uživatelsky příjemné prostředí i řadu doplňkových funkcí. Systém podporuje vedení strukturované dokumentace i veškeré vnitřní procesy nemocnice.

CGM CLINICOM je jednoho z nejrozšířenějších nemocničních informačních systémů (NIS) na českém i slovenském trhu, které umožňuje vkládat obrazové dokumenty včetně obrázků z radiologie a usnadňuje propojení s laboratoří a dalšími subjekty. Zajistí také bezpečné sdílení dat prostřednictvím systému MEDICAL NET.

"Stávajícím uživatelům nová generace umožňuje modernizovat nemocniční systém bez zbytečných investic, při plném zachování veškerých dat i kompletní pacientské databáze. Dosavadní procesy není potřeba měnit, čímž se minimalizují náklady na školení personálu," uvádí Petr Šuráň, ředitel divize nemocniční informační systémy společnosti CompuGroup Medical Česká republika.

"Moderní uživatelské rozhraní výrazně zjednodušuje používání systému a usnadňuje orientaci v procesech i dokumentaci. To vše v moderním grafickém prostředí s odlehčenými barvami a zjednodušenými grafickými prvky," poukazuje na aktuální změny v systému Petr Šuráň.

CGM CLINICOM umožňuje přehledně řídit veškeré procesy v nemocnici. Přehledně zobrazí potřebné údaje, statistiky i podrobnější informace. Zcela pokrývá činnosti lékařů i sester, a to v lůžkových i ambulantních provozech. Základ systému je ověřen dlouholetým užíváním v nemocnicích různých velikostí i struktury. Denně jej používají tisíce lékařů v různých typech nemocnic po celé republice.

Přehled základních funkcionalit CGM CLINICOM:

CGM CLINICOM umožňuje vytvářet strukturované dokumenty s libovolně velkým množstvím kategorií, které si uživatelé mohou upravit na míru. Uživatelům dává možnost vystavovat eRecepty, editovat je, případně i zrušit již uložené recepty v centrálním úložišti SÚKL. V systému lze také sledovat náklady konkrétních případů pomocí klasifikace DRG.

Díky modulu eNeschopenka se mohou nemocnice s předstihem připravit také na vydávání elektronických neschopenek. Vytvoření zabezpečených dokumentů se zdravotními údaji pacienta usnadní modul eParafa.

"Struktura systému zajišťuje důsledné oddělení práce zdravotních specialistů od práce odborníků na výkaznictví. Zdravotníci mají možnost popisovat pouze skutečně provedené úkony, výkony do účtu pro plátce jsou následně kontrolovány dle platných metodik. Databáze pacientů je pro všechny obory a specializace jednotná, což výrazně zjednodušuje sdílení zdravotních záznamů mezi specialisty v rámci nemocnice i mimo něj," vysvětluje Petr Šuráň.

CGM CLINICOM lze kdykoliv rychle přizpůsobit aktuálním legislativním podmínkám zejména v oblasti vyúčtování. Spuštění nové generace systému předcházelo dlouhé období intenzivního vývoje, testování a pilotního nasazení přímo u zákazníků. Systém je kompatibilní s nejnovější verzí operačního systému Windows 8.

Článek CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. ze dne 19. září 2013 - čtvrtek

Další články od CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.