logo Check Point Software Technologies s.r.o.

Firmy přiznávají nárůst bezpečnostních incidentů v důsledku užívaní mobilních zařízení

Studie Check Point odhalila, že 71 procent podniků přiznává zvýšený výskyt bezpečnostních incidentů v důsledku užívaní mobilních zařízení. Počet osobních mobilních zařízení, která se připojují k podnikovým sítím, se za poslední dva roky více než zdvojnásobil.

Společnost Check Point představila výsledky své nové studie "Vliv mobilních zařízení na bezpečnost informací" (The Impact of Mobile Devices on Information Security), podle které téměř polovina mobilních zařízení obsahuje citlivá firemní data a 71 % podniků věří, že zvýšený počet mobilních zařízení vedl k nárůstu bezpečnostních incidentů.

Organizace se obávají zejména ztráty a kompromitování citlivých dat uložených v zařízeních zaměstnanců. Primárně jde o elektronickou poštu (79 %), údaje zákazníků (47 %) a o přihlašovací údaje do podnikové sítě (38 %).

Počet chytrých mobilní telefonů a multimediálních tabletů v podnikovém prostředí rychle roste. Přinášejí řadu výhod, jako je zvýšená efektivita práce nebo snadný přístup k informačním zdrojům. Organizace tento trend na jedné straně přijímají a podporují, na druhé straně se správci firemní informační infrastruktury potýkají se zabezpečením velkého počtu zařízení a operačních systémů. Zároveň musí ochránit své organizace před potenciálními ztrátami dat a rostoucím nebezpečím mobilních hrozeb.

"Konzumerizace IT patří mezi největší obavy vedoucích manažerů informačních oddělení pro letošní rok. Chtěli jsme zjistit, jakým bezpečnostním výzvám a problémům v oblasti mobilních technologií správci informačních technologií v podnicích čelí", říká Juliette Sultan, vedoucí globálního marketingu společnosti Check Point Software Technologies. "Exploze mobilních zařízení, připojujících se do podnikové sítě, vytváří velké příležitosti pro ztrátu dat a zvyšuje komplexitu bezpečnostního managementu. Předpokládáme, že tento trend v roce 2012 ještě více vzroste. Podniky budou nuceny posílit politiky a pravidla pro vzdálený přístup, aby minimalizovaly náklady a rizika spojené s ochranou mobilního byznysu."

Klíčová zjištění studie:

Společnost Check Point patří k lídrům v oblasti zabezpečení mobilních dat již déle než jedenáct let. Podniky v rostoucí míře čelí výzvám v podobě "konzumerizace" informačních technologií a ochrany dat. Řešení Check Point Mobile Access Software Blade nabízí zákazníkům pokročilou konektivitu SSL VPN a šifrovací technologii, které společně chrání podnikovou infrastrukturu, k níž se připojují mobilní uživatelé, před různými bezpečnostními hrozbami. Činí tak bez ohledu na čas a místo.

V rámci studie "Vliv mobilních zařízení na bezpečnost informací" bylo dotazováno 750 IT a bezpečnostních profesionálů ze Spojených států, Kanady, Velké Británie, Německa a Japonska. Zkoumaný vzorek zahrnoval organizace všech velikostí, které působily v různých hospodářských odvětvích, včetně finančnictví, průmyslu, obrany, maloobchodu, zdravotnictví a vzdělávání.

"Dobrá mobilní bezpečnostní strategie se zaměří na vzdělávání zaměstnanců v oblasti mobilních bezpečnostních pravidel. Současně zjednoduší správu a posílí bezpečnostní kontrolu přístupů s cílem ochránit data v terénu. Společnost Check Point nabízí svým zákazníkům právě tuto úroveň flexibility. Umožňuje podnikům, aby zabezpečily sítě, koncové body a mobilní zařízení v rámci uceleného pohledu na korporátní prostředí", shrnuje Juliette Sultan.

Článek Check Point Software Technologies s.r.o. ze dne 13. února 2012 - pondělí

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.

Firmy přiznávají nárůst bezpečnostních incidentů v důsledku užívaní mobilních zařízení